Група компаній IDS Ukraine, яка виробляє та реалізує мінеральну воду під ТМ «Моршинська», «Миргородська» та Borjomi, заявила, що арешт заводів автоматично зупинить операційну діяльність підприємств.
Про це йдеться в повідомленні компанії.
«Буде зруйновано робочий бізнес, а це означає, що без роботи залишиться 3000 співробітників IDS Ukraine. Крім цього, держава недоотримає 700 млн грн податків. Адже саме стільки минулого року заплатила IDS Ukraine у бюджети всіх рівнів», – йдеться в заяві.
На думку IDS, найбільш руйнівним результатом арешту підприємств стане те, що мільйони українців втратять доступ до критично важливого продукту – бутельованої води, бо «IDS Ukraine є найбільшим виробником цього товару і єдиною компанією, яка може забезпечити той обсяг питної води, який необхідний українському ринку».
«Крім цього, арешт заводів та їх неминуча зупинка призведе до того, що держава може втратити велике й сучасне підприємство. Тільки за останні 5 років у нього було інвестовано 2,5 млрд грн», – йдеться в заяві групи.
Наголошується, що понад 50% активів компанії належать акціонерам, щодо яких не застосовано санкцій. Ці власники будуть захищати свої права в судах, зокрема й міжнародних.
«Якщо підприємства збанкрутують, компенсацію за втрачені активи зазначеним акціонерам заплатить держава. Також арешт майна, що належить непідсанкційним акціонерам, стане вкрай негативним сигналом для іноземних інвесторів. Це буде свідчити про те, що держава Україна нехтує правом недоторканості приватної власності», – кажуть в IDS Ukraine.
Пропозицією з боку менеджменту компанії є підписання меморандуму з державними органами, у якому він візьме на себе зобов’язання зі збереження вартості, ефективного функціонування та ринкових позицій компанії.
Бекграунд. Нагадаємо: у червні було заарештовано корпоративні права IDS Ukraine, які надалі, у листопаді 2022 року, були передані до АРМА. 10 лютого агентство оголосило про прийом документів на конкурс із пошуку управителя для зазначених активів.
23 листопада повідомлялося, що в управління АРМА передали корпоративні права на ці підприємства, які розташовані в Україні та належать російським бізнесменам Фрідману й Авену. Вартість арештованих активів оцінили в 10 млрд грн.
Учасникам конкурсу запропоновано управління корпоративними правами компанії у вигляді 100% частки у статутному капіталі цієї юрособи в розмірі 8,8 млн грн. Крім того, АРМА шукає управляючого корпоративними правами іноземної компанії, а саме звичайними бездокументарними іменними акціями юридичної особи, яка спеціалізується на оптовій торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, загальною номінальною вартістю 4,5 млн грн.
Згодом гендиректор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала розкритикував і назвав цей конкурс «дивним». На це відреагували в АРМА та пояснили причини дій, до яких висував претензії Фіала.