АРМА відповіла на претензію Фіали щодо скасування конкурс на управління «Моршинською»

АРМА відповіла на претензію Фіали щодо скасування конкурс на управління «Моршинською»

Національне агентство відкинуло звинувачення у свій бік, зазначивши, що виконує постанови суду

АРМА відповіла на претензію Фіали щодо скасування конкурс на управління «Моршинською»
Фото: flickr.com

АРМА дало відповідь на статтю гендиректора інвестиційної компанії Dragon Capital Томаша Фіали, де він назвав «дивним» те, що конкурс оголошено лише на управління корпоративними правами двох юросіб, тоді як їхні цілісні майнові комплекси, нерухомість і заводи не входять до списку, що підлягають переданню в управління.

Про це йдеться в пресрелізі АРМА.

«АРМА не наділена повноваженнями приймати рішення про те, які активи слід заарештовувати, якими керувати, а якими – ні. Національне агентство виконує постанови суду, за якими заарештовані активи передаються в управління.

У випадку з активами виробників та дистриб'юторів мінеральних вод, зокрема «Моршинської», на конкурс виставлено заарештовані корпоративні права іноземних компаній. АРМА не оголошувала конкурсного відбору для майнових комплексів відповідних підприємств, оскільки таке майно не передавалося агентству для управління», – зазначається в роз'ясненні відомства.

Своєю чергою Фіала раніше звернув увагу АРМА на норму в законодавстві, яка змушує управляючого корпоративними правами узгоджувати свої дії із власником вилучених активів. Таким чином, на думку Фіали, «АРМА пропонує переможцю конкурсу узгоджувати свої дії з підсанкційним російським олігархом, який навіть після арешту акцій залишається їхнім власником».

«Ця норма є деструктивною, АРМА вже тривалий час докладає зусиль для зміни законодавства. Наприклад, сьогодні в парламенті зареєстровано й навіть узгоджено профільним антикорупційним комітетом кілька законопроєктів, спрямованих на розблокування управління корпоративними правами, зокрема тих, що належать російським і білоруським бенефіціарам. Без законодавчих змін повне та комплексне вирішення проблеми наразі видається неможливим», – пояснило відомство.

Раніше гендиректор Dragon Capital відзначив недостатні строки для проведення якісного конкурсу на пошук управителя. За його даними, конкурс було оголошено 10 лютого з кінцевим терміном подання заявок 22 лютого, внаслідок чого зацікавлені учасники мають вісім робочих днів на всебічний аналіз потенційного об'єкта управління та пов'язаних із ним ризиків, формулювання стратегії та складання фінансового прогнозу для оцінки очікуваного доходу державного бюджету від управління корпоративними правами.

«Щодо термінів проведення конкурсу, йдеться лише про термін прийому документів від потенційних управляючих, а не про час на «укладання угоди». Оскільки однією з вимог до учасників конкурсного відбору є наявність досвіду управління активами за відповідним профілем, компанії мають розуміти специфіку цього ринку, знати його основних гравців, тенденції розвитку, а отже, формування програми управління таким бізнесом не повинно бути для них проблемою», – відповіло агентство в роз'ясненні.

Бекграунд. 10 лютого АРМА оголосило конкурс із відбору управителя для заарештованих активів компанії IDS Ukraine, яка виробляє та реалізує мінеральну воду під ТМ «Моршинська», «Миргородська» та Borjomi. Прийом заявок триватиме до 22 лютого.

Учасникам конкурсу запропоновано управління корпоративними правами компанії у вигляді 100% частки у статутному капіталі цієї юрособи в розмірі 8,8 млн грн. Крім того, АРМА шукає управляючого корпоративними правами іноземної компанії, а саме звичайними бездокументарними іменними акціями юридичної особи, яка спеціалізується на оптовій торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, загальною номінальною вартістю 4,5 млн грн.

Раніше генеральний директор IDS Ukraine Марко Ткачук у відповідь на запит агентства «Інтерфакс-Україна» розповів, що передання АРМА корпоративних прав компанії на загальну суму понад 10 млрд грн не вплине на господарську діяльність групи. Він нагадав, що рішення про передання АРМА корпоративних прав акціонерів IDS із російським громадянством, що перебувають під санкціями, Шевченківський районний суд Києва ухвалив 9 й 11 листопада 2022 року.

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) 23 листопада повідомило про арешт корпоративних прав росіян – акціонерів IDS Ukraine, щоб уникнути виведення ними з України активів семи підприємств із виробництва та реалізації питної води. За даними БЕБ, зазначені підприємства перебувають у їхній фактичній власності через підконтрольну офшорну компанію-нерезидента.

IDS Ukraine – українська група компаній, заснована 1996 року, найбільший національний виробник бутильованих вод. До складу холдингу входить Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», Миргородський завод мінеральних вод, дистрибуційна компанія «ІДС» та оператор доставки води «ІДС Аква Сервіс». ДК володіє торговими марками «Моршинська», «Миргородська», «Аляска» та «Аква Лайф».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло