Uber продає залишки бізнесу в росії за півціни

Компанія заявила про намір прискорити продаж своєї частки через війну Україні.

фото Shutterstock

Uber – найбільший у світі сервіс таксі – остаточно йде з російського ринку.

Джерело. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на обізнаних людей.

Деталі. Російський уряд схвалив угоду з продажу Uber частки у спільному з «Яндексом» СП.

29%-ий пакет буде продано «Яндексу» з дисконтом не менше 50%, розповіло джерело «Інтерфаксу».

«Де-факто ця угода вже узгоджена», – розповів співрозмовник, уточнивши, що рішення було прийнято минулого тижня.

У грудні 2021 року «Яндекс» викупив частки Uber за $1 млрд і придбав 4,5% акцій спільного підприємства. За умовами угоди, компанія збиралася викупити 29% СП, що залишилися, за $1,8-2 млрд до вересня 2023 року.

Однак у березні минулого року Uber заявив про намір прискорити продаж своєї частки через війну Україні. У результаті вартість активів просіла.

У грудні видання «Агентство» з посиланням на джерела писало, що 29% у СП зібралася викупити Kismet Capital Group Івана Тавріна за $925 млн. Це зіграло на руку Uber, який хотів продати свою частку у СП якомога дорожче. На початку цього року джерело РБК повідомило, що “Яндекс” все ж таки придбає 29%, що залишилися в Uber, за $925 млн.

Бекграунд. У січні повідомлялося, що Uber подвоїв внесок на реанімобілі для України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS