Deutsche Bank ускладнив політику фінансування вугільних проєктів, але не нафти та газу

Це викликало обурення екологічних організацій

фото DR

Німецький Deutsche Bank у четвер ускладнив свою політику фінансування вугільної промисловості, але досі не змінив критеріїв для нафтогазової промисловості, що викликало критику з боку кліматичних активістів.

Джерело. Про це пише Reuters.

Найбільший кредитор Німеччини заявив, що не фінансуватиме корпорації, які генерують більш як 30% доходів від вугілля і не надають «надійного плану диверсифікації» (раніше цей поріг становив 50%).

Банк заявив, що не надаватиме проєктного фінансування для енергетичного вугілля.

Deutsche Bank запевнив, що «планує оновити свою нафтогазову політику», не уточнивши термінів.

«Вугільна галузь у будь-якому разі помирає, тому не дивно, що банки знаходять у собі сили дистанціюватися від вугілля», – заявила активістка Кейт Кахун. – Ми зацікавлені в більш жорстких зобов'язаннях і щодо нафти та газу».

Кліматичні активісти побоюються, що фінансова індустрія дозволяє таким галузям, як вугілля та нафта, продовжувати забруднювати довкілля, і кажуть, що Deutsche Bank не зробив достатньо, щоб це припинити.

У лютому група інвесторів, які управляють активами на суму понад $1,5 трлн, написала в банк лист із закликом припинити пряме фінансування нових родовищ нафти та газу цього року.

Deutsche заявляє, що його фінансування нафтогазового сектору скоротилося більш ніж на 20% минулого року, що пояснюється виходом банку з росії та припиненням підтримки російських газових компаній, а не активним рішенням припинити фінансування деяких постачальників.

Це відповідало падінню викидів вуглецю на 28,9%, пов'язаних із кредитуванням банком нафтогазового сектору.

У 2021 році Міжнародне енергетичне агентство заявило, що інвестиції в нові проєкти постачання нафти, газу та вугілля мають бути зупинені, щоб до середини століття досягти нульового рівня викидів.

Бекграунд. Нагадаємо, за даними МЕА, доходи росії від нафти й газу впали на 40% у січні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS