Доходи росії від нафти й газу впали на 40% у січні — МЕА

Доходи росії від нафти й газу впали на 40% у січні — МЕА

Однак санкції не такі ефективні, як вважалося

This text is also available in English
Доходи росії від нафти й газу впали на 40% у січні — МЕА
фото Shutterstock

Нафтогазові доходи росії у січні впали майже на 40% рік до року, пише Reuters з посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Західні санкції досягли своєї мети – стабілізували нафтові ринки та скоротили нафтогазові доходи москви, констатував виконавчий директор агентства Фатіх Біроль.

Доходи рф від експорту нафти і газу в січні, за даними МЕА, становили $18,5 млрд, що на 38% менше, ніж у січні минулого року ($30 млрд).

Найближчими місяцями агентство очікує ще різкішого падіння нафтогазових доходів росії. Спад збережеться і в середньостроковій перспективі через відсутність доступу до технологій та інвестицій, вважає Біроль.

Головними цілями західних санкцій проти російських енергоносіїв були стабілізація нафтових ринків та скорочення доходів москви. З одного боку, в січні в росії було зафіксовано рекордний з 1998 року дефіцит бюджету, в тому числі через падіння нафтогазових доходів. Але, з іншого боку, ефективність санкцій ще залишається під сумнівом, і на це вказують кілька факторів.

По-перше, все більше експертів говорять про те, що дисконт Urals до Brent зовсім не такий великий, як прийнято вважати, і що реальні ціни російського нафтового експорту значно вищі (близько $74).

По-друге, на тиждень з 17 по 24 лютого морський експорт нафти з росії зріс до 3,63 млн барелів на добу. Це близько до максимального показника за весь час війни.

По-третє, у лютому російський нафтовидобуток зріс на 2% до січня, до 1,508 млн тонн на добу.

Щоправда, вже цього тижня картина може змінитись – з 1 березня набуває чинності скорочення видобутку нафти в росії, про яку на початку лютого оголосив віце-прем'єр Алєксандр Новак.

Бекграунд. Нагадаємо, Deutsche Bank підрахував, що росія втрачає через санкції 500 млн нафтогазових доходів щодня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло