Євросоюз дозволив російському банку “Россельхозбанк”, який не потрапив під блокуючі санкції, але відключений від SWIFT, використовувати для переказів факс, електронну пошту, паперові носії тощо.
Джерело. Про це пише РБК з посиланням на роз'яснення ЄС від 28 лютого.
У середині червня ЄС відключив “Россельхозбанк” від SWIFT. Попри це, у січні 2023 року на сайті банку було зазначено, що він продовжує здійснювати перекази у валюті як у росії, так і за кордон.
З документа ЄС випливає, що банк може проводити транзакції з європейськими банками для торгівлі, яка не стосується обмежень на експорт чи імпорт.
У середині листопада росія вимагала відмінити санкції проти “Россельхозбанка” в обмін на продовження угоди щодо вивезення українського зерна.
Пізніше офіційний представник Єврокомісії Петер Стано заявив, що країни Євросоюзу обговорять зняття санкцій з “Россельхозбанка” та перепідключення його до системи SWIFT у рамках зернової угоди.
Після цього Євросоюз вивів з-під санкцій кілька угод, у тому числі постачання добрив та продовольства з росії до Європи. Однак жодних пом'якшень санкцій щодо банків ЄС не зробив. Навіть якщо банк обслуговував угоду з постачання продовольства до Європи, зробити переказ SWIFT він не міг.
Замість перепідключення російського банку до SWIFT влада США запропонувала банку відновити прямі кореспондентські відносини з американськими банками, писала Financial Times.
SWIFT – це система обміну фінансовою інформацією між банками при проведенні транскордонних переказів, яка використовується у всьому світі. До неї підключено 11 тисяч організацій.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що ЄС готовий зняти санкції з “Россельхозбанка” на вимогу росії і що сувора позиція США і ЄС щодо санкцій проти цього банку пом'якшилася.