ЄС готовий зняти санкції з “Россельхозбанка” на вимогу росії

ЄС готовий зняти санкції з “Россельхозбанка” на вимогу росії

Раніше сувора позиція США і ЄС щодо санкцій проти цього банку пом'якшилася

ЄС готовий зняти санкції з “Россельхозбанка” на вимогу росії
фото Shutterstock

Європейський союз готовий вивести російський “Россельхозбанк” з-під санкцій задля відновлення постачання російської сільськогосподарської продукції на закордонні ринки, проте це вимагатиме додаткових консультацій.

Джерело. Про це в інтерв'ю «Известиям» повідомив офіційний представник Європейської комісії Петер Стано.

Деталі. Росія раніше наполягала на тому, щоб з банку зняли санкції і підключили його до міжнародної платіжної системи SWIFT – в обмін на це москва пропонувала пролонгацію, а пізніше розширення зернової угоди під егідою ООН.

Стано зазначив, що для внесення змін до ЄС буде потрібна єдність усіх членів політичного блоку. Він також наголосив, що санкції проти росії введені не з метою створення перешкод щодо експорту сільгосппродукції, а для скорочення доходів та тиску на кремлівський режим у зв'язку з військовою агресією щодо України.

«Ми належним чином взяли до відома претензії росії щодо ролі банку в угодах, пов'язаних із продовольством та сільським господарством, а також можливі труднощі, спричинені його відключенням від SWIFT. Хоча це робить транзакції дорожчими та повільнішими, платежі, як і раніше, можливі», – наводить видання слова європейського дипломата.

Водночас у ЄС зазначають, що нинішня архітектура санкцій, як і раніше, дозволяє проводити оплату за російські продовольчі товари через інші банки, які не потрапили під санкції та, як і раніше, підключені до системи SWIFT.

Більше того, до системи, як і раніше, підключений державний Газпромбанк, через який проходить оплата за нафтогазові поставки.

Позиція Європи щодо санкцій проти “Россельхозбанка” значно пом'якшилася: ще 15 листопада ні США, ні ЄС не допускали зняття санкцій проти банку, незважаючи на лобіювання цього рішення з боку росії.

Бекграунд. Нагадаємо, росія вимагає часткового скасування західних санкцій проти «Россельхозбанка» в обмін на продовження угоди щодо вивезення українського зерна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло