З'явилася мапа з майже 400 просторами з українськами книгами за кордоном

На сайті представлені книжкові полиці з 22 країн світу

З'явилася мапа з 388 просторами за кордоном, де розміщені українські книжки. Ознайомитися з нею можна на спеціальному проєкті Ukrainian Bookshelves Worldwide, який реалізували сайти про літературу й читання Читомо й Litсentr.

Про це йшлося в пресрелізі Читомо.

Зазначається, що наразі на мапі представлені простори з 22 країн світу. Лише у Німеччині функціонують 140 книжкових полиць.

Близько 85% з опитаних українських книжкових полиць були створені після 24 лютого 2022 року. Переважна більшість (70%) існує при бібліотеках. Понад 9% розташовані при громадських, благодійних організаціях, фондах, спілках. 7,8% – при освітніх закладах і просторах. 

«Перебуваючи в крихкому та загрозливому стані, українська книговидавнича сфера залишається мужньою, видавництва, незалежні ініціативні групи та бібліотекарі організовують книжкові полиці за кордоном, щоб допомогти українським дітям-біженцям та їхнім батькам відчути зв’язок із втраченими домівками та далекою батьківщиною», – розповіла координаторка дослідження проєкту Поліна Городиська.

Наразі на сайті можна ознайомитися із мапою полиць, текстом дослідження про їхню діяльність, а також порадником для створення української книжкової полиці та книжковими добірками. Результати доступні українською та англійською мовами.

Бекграунд. Нагадаємо, що станом на листопад Україна вилучила зі своїх бібліотек близько 19 млн примірників книг, які вийшли за радянських часів або були російською мовою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS