З українських бібліотек вилучено 19 млн російських книжок радянських часів — Кравчук

З українських бібліотек вилучено 19 млн російських книжок радянських часів — Кравчук

Постала необхідність поповнити цю нішу українськими і україномовними книжками

З українських бібліотек вилучено 19 млн російських книжок радянських часів — Кравчук
фото DR

Станом на листопад Україна вилучила зі своїх бібліотек близько 19 млн примірників книг, які вийшли за радянських часів або були російською мовою, заявила у понеділок заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутатка Євгенія Кравчук.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Вона повідомила, що з 19 млн книжок 11 млн російськомовні.

«Також списані деякі україномовні книги радянських часів», – зазначила Кравчук у заяві, опублікованій на сайті Верховної Ради.

«Також є рекомендації списати та вилучити книги, автори яких підтримали збройну агресію проти України», – додала вона.

Що трапилося з вилученими книгами, поки що невідомо.

У середині 2022 року Україна обмежила розповсюдження російських книг, прагнучи ще більше розірвати культурні зв’язки з росією та скасувати політику русифікації, яка століттями пригнічувала українську ідентичність.

«Загалом співвідношення книжок російською та українською мовами в наших бібліотеках просто дуже прикре», – сказала Кравчук.

«Тож зараз ми говоримо про те, що потрібно якнайшвидше поновити фонди та закупити книжки українською мовою», – наголосила депутатка.

Бекграунд. Тим часом, як повідомили в Центрі національного спротиву, російські війська вилучили та спалили українські книжки в публічних і шкільних бібліотеках Луганської області.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло