Як тільки Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна, коментатори почали прочісувати список його запланованих візитів у країни, де цей ордер, принаймні теоретично, може бути виконаний.
Джерело. Про це пише Sky News
Хоча путін сильно обмежив свої закордонні поїздки після вторгнення в Україну (перші його поїздки були в колишні радянські республіки Таджикистан та Туркменістан у червні минулого року), за повідомленнями, у серпні цього року він має відвідати саміт БРІКС у Дурбані, Південна Африка.
Південна Африка входить до 118 країн, які ратифікували Римський статут МКС, і тому за законом зобов'язана забезпечити виконання ордера на арешт. Про це пише кореспондент канадського видання The Globe and Mail Джеффрі Йорк, який працює в ПАР.
Putin is scheduled to attend the BRICS summit in South Africa in August. South Africa, as a member of ICC and a signatory of the Treaty of Rome, will have a legal obligation to enforce the ICC arrest warrant against him. (Note: SA refused to arrest Omar al-Bashir in 2015.) https://t.co/8oQsvCh09c
– Geoffrey York (@geoffreyyork) March 17, 2023
Чи візьме путін тепер участь в саміті, зважаючи на дипломатичні труднощі, які це створить для ПАР – давньої союзниці москви, – викликає серйозні сумніви.
Навіть якби путін поїхав на саміт БРІКС для переговорів з лідерами Бразилії, Індії, Китаю та Південної Африки, перспектива того, що президент ПАР Сиріл Рамафоса віддасть наказ своїм військам вивести путіна в наручниках, є дуже малоймовірною, пише видання.
Між тим глава Офісу Президента України Андрій Єрмак наголосив, що путін та уповноважена з прав дитини російської федерації Марія Львова-Бєлова можуть бути заарештовані на території країн, які ратифікували Римський статут.
Згідно з інфографікою видання “Слово і Діло”, це 122 країни, які позначені зеленим кольором (див. фото).
Бекграунд. Нагадаємо, Гаазький трибунал видав ордер на арешт путіна, в Кремлі відреагували.