рф заявила, що не виконає рішення Гааги про арешт путіна
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

рф заявила, що не виконає рішення Гааги про арешт путіна

В країні-окупанті зазначили, що для неї Міжнародний кримінальний суд не має жодного значення

This material is also available in English
рф заявила, що не виконає рішення Гааги про арешт путіна
фото icc-cpi.int

«Рішення Міжнародного кримінального суду для нашої країни не мають жодного значення, у тому числі з правової точки зору», – сказала спікер мзс країни-терориста рф марія захарова. Вона додала, що росія рішення МКС не виконуватиме, оскільки «не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов'язань щодо нього не несе».

Раніше сьогодні на сайті суду повідомили про рішення видати ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна та уповноваженої з прав дитини у рф Марії Львової-Бєлової.

МКС навмисно зробив цю інформацію публічною, щоб “попередити подальші злочини”.

«владімір владіміровіч путін, який народився 7 жовтня 1952 року, президент російської федерації, ймовірно, несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) та незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію російської федерації. Злочини, ймовірно, були скоєні на окупованій території України як мінімум з 24 лютого 2022 року. Є розумні підстави вважати, що путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини, за скоєння діянь безпосередньо, разом з іншими особами і/або через інших осіб і за його нездатність належним чином контролювати цивільних і військових підлеглих, які вчинили зазначені дії», – йдеться в судовому ордері.

У тому ж підозрюється й Львова-Бєлова. При цьому повідомляється, що спочатку ордери були секретними, проте інформацію вирішили зробити публічною «для запобігання подальшим злочинам».

«Палата визнала, що ордери є секретними для захисту потерпілих та свідків, а також для забезпечення безпеки розслідування. Та все ж, пам'ятаючи про те, що поведінка, що розглядається в цій ситуації, імовірно, продовжується, і що інформування громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшого вчинення злочинів, палата визнала, що в інтересах правосуддя уповноважити секретаріат публічно розкривати наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, щодо яких видано ордери, та способи відповідальності, встановлені палатою», – йдеться в повідомленні.

Ордери на арешт було видано на підставі заяв, поданих прокуратурою Міжнародного кримінального суду 22 лютого 2023 року.

Бекграунд. Як повідомив Офіс генпрокурора, відтепер, після видачі ордера на арешт, російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконного примусового переміщення українських дітей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло