Великі центробанки оголосили про надання досупу до ліквідності в доларах, щоб послабити банківську кризу

Надання ліквідності здійснюватиметься через спрощене надання доларових кредитів

фото Shutterstock

Головні центральні банки, зіткнувшись із ризиком швидкої втрати довіри до стабільності фінансової системи, у неділю вжили заходів для посилення потоку готівки по всьому світу.

Джерело. Про це пише Reuters.

У координації з центральними банками інших країн Федеральна резервна система США запропонувала щоденні валютні свопи, щоб гарантувати, що банки в Канаді, Великій Британії, Японії, Швейцарії та єврозоні матимуть долари, необхідні для роботи. Подібних екстрених заходів востаннє вживали в період пандемії.

Влада побоюється кризи довіри та масштабного відтоку капіталу з фінансової системи.

Надання ліквідності здійснюватиметься через спрощене надання доларових кредитів. Окрім ФРС, у програмі візьмуть участь Європейський центральний банк (ЄЦБ), Банк Японії, Банк Англії, Центральний банк Швейцарії, Банк Канади. Щоб підвищити доступ до доларової ліквідності, регулятори перейдуть від щотижневих аукціонів надання доларової ліквідності до щоденних.

«Мережа своп-ліній між цими центральними банками є набором доступних постійних механізмів і важливою опорою ліквідності для ослаблення напруженості на світових ринках фінансування, тим самим вона допомагає пом'якшити наслідки такого навантаження на кредитування домашніх господарств та підприємств», – йдеться в аналогічному повідомленні ЄЦБ.

З повідомлення випливає, що ФРС надаватиме решті центральних банків спеціальні своп-лінії, які допоможуть розв'язати проблеми з доларовою ліквідністю. Такий режим діятиме до кінця квітня.

Повідомлення про надання екстреної ліквідності з'явилося відразу після того, як було оголошено про злиття двох найбільших швейцарських банків – UBS та Credit Suisse. Експерти побоюються, що проблеми Credit Suisse можуть бути сприйняті ринком як серйозний ризик, що сприятиме погіршенню ситуації у світовій фінансовій системі.

Необхідність в екстрених заходах була потрібна на тлі низки банкрутств банків у США, де в середині березня закрилися відразу три банки за тиждень – Silvergate bank, Signature bank і банкрутство Silicon Valley bank (SVB), який входить до топ-20 банків США за обсягами активів і був опорним банком для тисяч стартапів по всьому світу. У Європі криза сфокусувалася навколо швейцарського Credit Suisse.

Бекграунд. Більше про те, як влада Швейцарії форсувала об'єднання двох своїх найбільших банків на шкоду інвесторам – у матеріалі Mind «Історична угода» з каверзою: швейцарський банк UBS купує за пів ціни проблемний Credit Suisse. Навіщо це було потрібно і хто ризикує втратити свої гроші».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS