Депутати ухвалили закон щодо обміну фінансовою інформацією між країнами – Железняк

Йдеться про впровадження в Україні стандартів звітності та перевірки інформації про фінансові рахунки (CRS) й обміну інформацією за запитом (EOIR)

Верховна Рада у другому читанні підтримала урядовий законопроєкт №8131 щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки. За проголосували 263 депутати.

Про це повідомив народний депутат, заступник голови фінкомітету Ярослав Железняк. 

Йдеться про запровадження міжнародних стандартів у сфері прозорості й обміну інформацією – загального стандарту звітності і належної перевірки інформації про фінансові рахунки (CMS) та щодо обміну інформацією на запит (EOIR).

Загальний стандарт звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (CRS) дозволяє країнам, які приєдналися до нього обмінюватися інформацією щодо фінансових операцій своїх громадян і компаній. Для отримання такої інформації фіскалам (відтепер й українським) не потрібно направляти запит до іншої країни – вона надходитиме в автоматичному режимі. Такою інформацією держави обмінюватимуться щорічно.

Зазначається, що станом на жовтень 2021 року понад 110 юрисдикцій є учасниками міжнародного багатостороннього автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки, це, зокрема, усі держави-члени Європейського Союзу. «У 2020 році було передано інформацію про понад 75 млн фінансових рахунків, стосовно активів вартістю близько 9 трлн євро», – йдеться в пояснювальній записці. 

Щодо стандарту обміну інформацією за запитом (EOIR), то він є обов’язковим для більш ніж 160 учасників.

Законопроєкт передбачає для іноземних компаній та нерезидентів, які ведуть в Україні діяльність, що утворює постійне представництво, зобов’язання розкривати контролюючим органам інформацію про структуру власності та КБВ відповідно до вимог, аналогічних тим, що застосовуються до юридичних осіб, які зареєстровані в Україні. Передбачено також збільшення мінімального строку зберігання первинних документів з трьох до п’яти років.

Перший автоматичний обмін інформацією заплановано на 2024 рік, коли буде передано/отримано фінансові дані за поточний рік.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, НБУ посилив вимоги до еквайрів при здійсненні ними платіжних операцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS