Близько 2000 іноземних компаній подали до комісії з іноземних інвестицій російського Мінфіну заявки на продаж своїх активів, щоб залишити російський ринок.
Джерело. Про це пише Financial Times із посиланням на інформоване джерело.
«Комісія збирається три рази на місяць і за одне засідання розглядає не більше семи заявок», – розповів співрозмовник газети.
При такому темпі на розгляд уже поданих заявок у комісії Мінфіну піде майже вісім років.
27 березня Мінфін оголосив, що відтепер компаніям із «недружніх» країн під час продажу російського бізнесу доведеться заплатити до бюджету 10% від половини ринкової вартості проданих активів.
У документах міністерства це названо добровільним внеском. Якщо активи будуть продані з дисконтом понад 90%, «внесок» становитиме 10% від повної вартості.
Раніше компанії, які залишали російський ринок, мали вибір між «добровільним внеском» і продажем активів зі знижкою не менше 50% і розстроченням платежу на кілька років.
«Головна відмінність між новими правилами й колишніми полягає в тому, що компанії більше не мають вибору. Це конфіскація нерухомого майна», – зазначив у розмові з FT юрист Ілля Рачков.
Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що компанії, які продали бізнес у росії, повинні заплатити в бюджет рф 10% від вартості угоди.