Компанії, які продали бізнес у росії, повинні заплатити в бюджет 10% від вартості угоди
Це до того, що компанії з “недружніх” країн й так зобов’язані продати бізнес лише за 50% вартості

Через масовий вихід зарубіжних компаній з російського ринку влада рф запровадила податок на продаж бізнесу в росії.
Зокрема, компанії тепер зобов'язані зробити внесок до бюджету рф під час продажу російських активів. Його розмір становитиме щонайменше 10% від половини вартості угоди. Таке рішення винесла урядова комісія Мінфіну з контролю над здійсненням іноземних інвестицій у рф, передає moscowtimes.eu.
При цьому, якщо компанія продає бізнес зі знижкою понад 90%, то внесок зросте до 10% повної вартості угоди.
Уряд рф обмежив іноземцям можливість продавати бізнес у росії у березні минулого року після початку російського вторгнення в Україну. Тоді російський уряд зобов'язав їх подавати заяву з інформацією про учасників угоди до правкомісії та отримати її схвалення. При цьому комісія могла відмовити у дозволі або видати його за певними умовами.
Тоді ж уряд затвердив список недружніх країн, до яких увійшли США, Велика Британія, Канада, Японія, усі країни Євросоюзу та інші держави.
У грудні минулого року правкомісія опублікувала список вимог до компаній із недружніх країн, які вирішили піти з росії. Наприклад, їм дозволили продати бізнес лише зі знижкою у розмірі не менше ніж 50% від ціни, встановленої в ході незалежної оцінки.
Бекграунд. Нагадаємо, данська Carlsberg оголосила про плани продати бізнес в росії до кінця цієї весни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].