Група членів Палати представників США прибула до Києва, щоб на місці оцінити ситуацію, що склалася.
Голова комітету Палати представників із розвідки Майкл Тернер заявив, що продовження постачання зброї Україні в її боротьбі з росією користується «великою» підтримкою в США, незважаючи на активне неприйняття з боку вкрай правої фракції в його власній Республіканській партії.
Джерело. Про це пише Голос Америки.
Тернер, який очолює комітет, що курирує американські розвідслужби, заявив про це в Києві, куди він прибув із коротким візитом із трьома іншими республіканськими конгресменами.
«І праворуч, і ліворуч є люди, які сумніваються у доцільності подальшої підтримки чи обсягу цієї підтримки. Це, безперечно, буде частиною дискусії, – сказав Тернер. – Але переважна більшість підтримує подальшу допомогу Україні, щоб вона могла продовжувати боротися з цією російською агресією», – сказав він.
Поїздка до української столиці є частиною зусиль високопосадовців у Палаті представників, які закладають основу для подальшої підтримки США, але стикаються з опозицією всередині своєї партії.
У ситуації, коли війна в Україні триває другий рік, конгресмен Кріс Стюарт заявив, що американський народ підтримуватиме подальшу допомогу, поки американські ресурси будуть використовуватися ефективно.
«Війна триватиме ще якийсь час, – сказав він. – Це не дивно. Більшість конфліктів між державами, таких як цей, потребують часу для вирішення. Американці розуміють це, поки вони бачать прогрес у дбайливому ставленні до грошей та вдумливому ставленні до залучення американських ресурсів».
Конгресмен Річ Маккормік зазначив, що країни світу згуртувалися у підтримці України.
Четвертий член делегації, конгресмен Ларін Лахуд, також член комітету з розвідки, заявив, що мета візиту до України – на місці оцінити ситуацію, яка склалася внаслідок «незаконної, неспровокованої війни, яку розв'язав путін».
«Це допоможе нам, коли ми повернемося і нам потрібно буде приймати рішення щодо подальшого фінансування та подальшої підтримки у зв'язку з цим конфліктом», – додав він.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що п'ять американських конгресменів закликали Байдена направити винищувачі в Україну.