Рютте: «путін думає, що може нас пересидіти, він помиляється»
До кінця року українці отримають зброї на $5 млрд за програмою PURL, сказав він
Виступаючи перед журналістами після зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, генсек НАТО Марк Рютте заявив, що союзники вважають своїм пріоритетом інвестиції у власну безпеку, зміцнення промисловості та підтримку України.
«путін вважає, що зможе нас пересидіти, але ми нікуди не збираємося. Сьогоднішній день – ще один доказ того, що він неправий. Ми посилюємо нашу підтримку України та збільшуємо тиск на росію», – зазначив генсек альянсу.
Рютте заявив, що до кінця року українці отримають зброї на $5 млрд за програмою PURL.
Програма існує з липня і працює так – Україна надає список своїх потреб із озброєння, а партнери з НАТО фінансують придбання перерахованого у США.
Але поки що в ній беруть участь лише 11 країн альянсу з 32.
За оцінкою Рютте, наступного року на програму знадобиться близько $15 млрд.
При цьому він не коментував питання щодо мирних переговорів з росією.
Він назвав президента США єдиною людиною у всьому світі, якій вдалося вийти з глухого кута у питанні закінчення війни росії проти України.
«Найменше я хочу коментувати кожен крок у цьому напрямі і перешкодити переговорам», – сказав Рютте про вчорашню зустріч путіна зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом.
При цьому Рютте запевнив, що вони з Трампом у «тісній координації».
За його словами, у НАТО не вбачають іншого виходу, окрім продовження тиску на росію – санкціями та постачанням зброї Україні. Рютте розраховує, що тільки так путін зрозуміє, що виходу немає, і йому доведеться йти на компроміс.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше Рютте заявив, що у путіна закінчуються гроші, солдати й ідеї. Він підтримав позицію Трампа зупинити бойові дії на поточній лінії зіткнення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














