Компанія Apple намагається налагодити зв’язки з іншими країнами, до яких могла б перенести виробництво із Китаю.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.
«Китайська формула Apple зараз перебуває під найбільшим напруженням за останній час. Навіть коли Кук налагоджував справи в Пекіні, керівники Apple наполегливо працювали над розвитком зв'язків з іншими країнами, щоб зменшити залежність від цієї країни», – заявили джерела на умовах анонімності.
Зусилля Apple щодо диверсифікації виробництва прискорилися під час загострення торговельної напруги між США та Китаєм за часів президентства Дональда Трампа, а потім посилилися під час пандемії, що було повʼязано з порушенням ланцюжків поставок.
Керівники операційного відділу Apple доручили співробітникам зосередитись на пошуку додаткових компонентів та розміщенні виробничих ліній за межами Китаю для випуску більшої кількості нових продуктів у 2024 році. У цьому компанія планує зберегти широку діяльність у країні.
Зусилля Apple зосереджені на Індії як місці виробництва iPhone та аксесуарів, В'єтнамі – на виробництві AirPods та збірці Mac, Малайзії – на деяких виробництвах Mac та Ірландії – де постачальники наразі збирають відносно прості у виробництві комп'ютери iMac.
Крім того, Apple шукає способи зменшити свою залежність від Тайваню, де гігант з виробництва мікросхем TSMC виготовляє для неї багато напівпровідників.
Бекграунд. Нагадаємо: Apple зробила велику ставку на Індію, оскільки почала збирати iPhone в країні у 2017 році через Wistron, а пізніше Foxconn, відповідно до прагнення індійського уряду розвивати місцеве виробництво.
Зараз партнер Apple – тайванська компанія Foxconn – планує збудувати в індійському місті Бангалор новий завод на близько $700 млн.