Україна отримає від Канади конфіскований у росіян літак Ан-124 «Руслан», який затримали в аеропорту Торонто в лютому 2022 року.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками візиту до Канади та США.
Крім того, на користь України будуть передані інші активи російської авіакомпанії, яка є власниками цього Ан-124.
«Новий пакет санкцій проти росії від Канади. Зокрема, проти компанії «Волга-Днепр». Готуємося до конфіскації літака АН-124 та інших активів агресора в Канаді й передачу їх на користь України», – розповів прем’єр.
Бекграунд. Літак приземлився в Торонто за дві години до того, як влада Канади оголосила про закриття неба для російських авіакомпаній у відповідь на агресію рф проти України, після чого його затримали.
Ще в березні 2022 року український суд заарештував 12 літаків Ан-124 Руслан, якими володіє авіаперевізник «Волга-Днєпр». Ця компанія забезпечувала майже половину всіх комерційних перевезень російського ринку.