АРМА виявило невідповідності у судовому рішенні щодо передачі калуського заводу «Карпатнафтохім» в управління Агентству. Так, деяке майно, зазначене в ухвалі як власність арештованого товариства (виробничі будівлі, цехи, цистерни), не належить йому відповідно до актуальних відомостей у Реєстрі. Відтак, укладення нотаріального договору управління зазначеним майном неможливе.
Про це повідомили в пресслужбі АРМА.
З аналізу тексту ухвали також слідує, що в управління АРМА не передано виробничі потужності (основні засоби) підприємства, а це унеможливлює виробництво продукції майбутнім управителем навіть за умови передачі йому 100% корпоративних прав. До того ж, відповідно до закону, при здійсненні повноважень власника корпоративних прав управитель зобов’язаний погоджувати свої дії з власником таких активів.
Агентство також поскаржилось, що після отримання активу його працівники тричі намагались оглянути підприємство, але їх жодного разу не допустили на територію.
Бекграунд. «Карпатнафтохім» є високорозвиненим господарським комплексом з виробництва нафтохімічної та хімічної продукції, що спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропілену.
Нагадаємо: до 2017 року компанією LUKOIL Chemical B.V. (Нідерланди), якій належав нафтохімічний завод «Карпатнафтохім», володів російський «Лукойл».
Концерн «Карпатнафтохім» – найбільше в Україні нафтохімічне виробництво. Воно купує продукти первинної переробки нафти – дистилят і газовий конденсат – та переробляє їх у складніші хімікати.
9 серпня українська влада оскаржила та заарештувала активи цього українського хімічного гіганта.