Мінекономіки назвало сектори, які першими виграють від «промислового безвізу»

Під час Міжнародного форуму німецькі вчені представили методологію для стимулювання якості

Першими секторами промислової продукції, які зможуть реалізовуватися в рамках «промислового безвізу» (Угоди ACAA) стануть низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини. 

Про це йдеться в пресрелізі Мінекономіки.

Україна з 2006 року вела підготовку до укладення Угоди АСАА. Наразі Мінекономіки за участі інших центральних органів влади та представників всіх елементів інфраструктури якості продовжують роботу в цьому напрямку.

24 квітня за ініціативи департаменту технічного регулювання Мінекономіки та за участі провідних європейських і міжнародних експертів відбувся онлайн Міжнародний форум “АСАА як інструмент відновлення економіки України: діалог з бізнесом”. 

Мета проведення заходу – залучення вітчизняних виробників до процесу підготовки  укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода ACAA).

Під час заходу представили методологію Calidena. Її розробив та впроваджує Фізико-технічний інститут Німеччини (PTB) для стимулювання якості в ланцюжках створення вартості. Calidena спрямована на систематичну підтримку вдосконалення національної інфраструктури якості у країнах, що розвиваються, і країнах, що перебувають на етапі трансформації.

Серед європейських і міжнародних партнерів на Форумі виступили посадовці Представництва ЄС в Україні, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Шведського інституту стандартів (SIS), ООН з промислового розвитку (UNIDO), проєкту технічної допомоги за підтримки PTB та проєкту Twinning «Посилення інституційної спроможності Мінекономіки в галузі національної інфраструктури якості». 

Бекграунд. Раніше Mind писав, яка користь Україні від промислового безвізу, і чому не прагнути пришвидшення його отримання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS