За останні шість місяців росія витратила мільярди доларів, щоб допомогти президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану знову виграти вибори, а російські структури запустили кампанії проти турецької опозиції.
Джерело. Про це розповіло джерело видання Middle East Eye у турецькій опозиції, пише “Агентство”.
За словами джерела Middle East Eye, москва безпосередньо підтримувала президентську кампанію Ердогана через російські компанії, а російські хакери підробляють відео та фото, що розповсюджуються в інтернеті.
Одна з таких підробок, як вважає співрозмовник видання, – відеоролик, на якому лідер опозиції Кемаль Киличдароглу зображений разом із обвинуваченим у тероризмі керівником Робочої партії Курдистану Муратом Карайіланом. Це відео Ердоган показував на своїх виборчих мітингах.
Співрозмовник видання відмовився розкривати назви структур, які, за його інформацією, втручаються у справи Туреччини. Він пояснив це небажанням турецької опозиції влаштовувати гучний конфлікт із росією та давати турецькій владі матеріал, який може бути використаний проти неї.
Також він зазначив, що росіяни через посередників повідомили опозицію, що російська влада не має відношення до компаній, які можуть впливати на вибори: «Вони сказали нам, що це приватні компанії, це мафія».
Останнім часом Росія як мінімум двічі допомагала турецькій владі грошима, звернуло увагу джерело Middle East Eye. «Вони фінансували передвиборні обіцянки Ердогана в кілька етапів протягом останніх шести місяців на мільярди доларів», – сказав він.
Йдеться про виділення кредиту на 10 млрд рублів на будівництво в Туреччині АЕС «Аккую», а також про угоду про відстрочку платежів за газ на $600 млн, про яку писав Reuters. За даними агентства, загалом росія може відстрочити Туреччині платежі на суму до $4 млрд.
14 травня у Туреччині відбудуться президентські вибори, на яких чинному президенту протистоїть кандидат від об'єднаної опозиції Кемаль Киличдароглу.
У четвер, 11 травня, Киличдароглу звинуватив росіян у втручанні у внутрішні справи Туреччини: «Ви стоїте за монтажами, змовами, контентом Deep Fake та записами, які вчора викрили в цій країні», – написав він. Заява прозвучала на тлі появи відеозапису, на якому кандидат у президенти країни Мухаррема Індже, як стверджується, розмовляє із секс-працівницею. Політик назвав це відео фейком, але зняв свою кандидатуру.