У компанії зазначають, що навіть у таких умовах намагаюся продовжувати інвестиції, хоча деякі проєкти все ж довелося поставити на паузу.
Про це повідомляє гендиректор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо в інтерв’ю Forbes Ukraine.
«У 2022 році ми інвестували $120 млн, у 2023-му плануємо вкласти $130. Наш великий проєкт – це будівництво хвостосховища «Третя Карта», воно продовжується без затримок. Частину грошей на це надає група ArcelorMittal. Також 2022 року нам вдалося залучити кредит ЄБРР на суму $100 млн на поповнення обігових коштів.” – зазначає СЕО.
До великої війни компанія виробляла близько 20–25% продукції для України, це десь 100 000 тонн на місяць, від арматури до катанки. До 80% ArcelorMittal експортувала Чорним морем до Туреччини, Єгипту, країн Близького і Далекого Сходу, Африки.
«До Європи ми експортували 2–5% продукції, адже діяли обмежувальні квоти», – зазначив Мауро Лонгобардо.
Велика війна відрізала звичні ринки збуту: для металургійної продукції закрилися українські порти – це одна з найбільших проблем компанії.
«За кілька місяців після початку війни Європа зняла квоти для металургійної продукції з України. Ми маємо надію, що зняття лімітів продовжать. Ми переорієнтувалися на Європу та повністю перебудували логістику», – зазначає Лонгобардо.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що «ArcelorMittal Кривий Ріг» зацікавлений і надалі інвестувати в Україну – СЕО компанії.