Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що польські, німецькі, французькі та бельгійські дипломати не підтверджують, що спецпосланець Китаю Лі Хуей пропонував залишити за росією окуповані українські території.
У п'ятницю видання Wall Street Journal повідомило, що китайська делегація на чолі Лі Хуеєм під час турне по країнах ЄС закликав європейських лідерів вимагати негайного припинення вогню в Україні, залишивши росії території, які вона захопила.
Видання посилалося на європейських чиновників, знайомих із переговорами. Вони поставили під сумнів здатність Китаю виступати чесним посередником у будь-яких переговорах, враховуючи, наскільки тісно пов'язані з москвою.
«Я негайно зв'язався зі своїми колегами в тих столицях, які він (Лі Хуей – ред.) відвідував, і жоден з них не підтверджує, що озвучувалися чи велися переговори навіть про те, щоб визнати за росією території, на яких зараз в Україні знаходиться росія», – повідомив Кулеба у відеозверненні, опублікованому у його Facebook.
Він закликав зберігати спокій і не реагувати емоційно на кожну публікацію.
“Запевняю вас, що ніхто за нашою спиною робити нічого не буде”, – сказав Кулеба.
Публікацію WSJ напередодні прокоментував радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. Він заявив, що компроміс, внаслідок якого у москви залишаться захоплені території, неможливий.
«Будь-який «компромісний сценарій», що передбачає звільнення не всіх територій України і про який періодично говорять «анонімні джерела» в європейських та американських елітах, – рівнозначний визнанню поразки демократії, виграшу росії, консервації режиму путіна і, як наслідок, різкому зростанню конфліктів у глобальній політиці. Все це – блакитна мрія росії», – написав Подоляк у твіттері.
Лі Хуей вирушив у турне європейськими столицями в рамках просування так званого “мирного плану” Пекіна, про який раніше оголосив голова КНР Сі Цзіньпін. На Заході ефективність цього плану з самого початку піддавалася сумніву.