Танкери з російською нафтою використовують складну технологію, щоб приховати місцезнаходження — NYT

Завантажену в обхід санкцій нафту танкери відвозять переважно до Китаю

фото Pixaby

Танкери, що перевозять російську нафту, навчилися для обходу санкцій використовувати спуфінг – складну технологію, що дозволяє приховати місцезнаходження.

Джерело. Про це пише The New York Times.

Видання вивчило супутникові знімки та знайшло як мінімум шість суден, які приховували свої заходи до портів росії.

Три танкери з виявлених NYT використали спуфінг не менш ніж у 13 рейсах. Судна передавали, що стоять у морі на захід від Японії, а супутникові знімки підтверджують, що в цей час вони були поруч із нафтовим терміналом у Приморському краї.

Цей термінал використовується виключно для експорту сирої нафти з трубопроводу Східний Сибір – Тихий океан, і вона продається значно дорожче за нафтовий поток.

Завантажену там нафту танкери відвезли до Китаю.

Газета виявила ще три судна, які приховали, що заходили в порти росії, але який вантаж вони перевозили, точно невідомо.

Усі шість танкерів, як з'ясувала NYT, застраховані американською компанією American Club. Компанії-власники танкерів зареєстровані в Гонконгу і, за всіма ознаками, є підставними, пише видання.

Санкції були введені в грудні спочатку щодо сирої російської нафти, а згодом охопили й інші продукти, наприклад, мазут. Зокрема, для сирої нафти існує обмеження ціни в $60 за барель, щоб обмежити дохід росії від продажів.

Ціна конкретних поставок не розголошується, але середня ціна російської нафти залишається значно вищою за ліміт – близько $73 за барель – згідно з аналізом митних та експортних даних Times. Це свідчить про те, що танкери перевозили нафту, яка продавалася вище максимальної ціни, що є порушенням санкцій.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Bloomberg писав, що намагання росії обійти західні санкції загрожує екологічною катастрофою – і найбільше ризикує європейська акваторія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS