Російська влада повідомила керівництву країн Африки та Близького Сходу, в яких діє «ПВК Вагнера», що найманці тепер будуть підпорядковуватися Кремлю.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.
За даними газети, вже за кілька годин після зупинки колон «Вагнера» заступник міністра закордонних справ росії вилетів у Дамаск, щоб особисто повідомити президенту Сирії Башару Асаду, що «Вагнер» більше не діятиме в країні самостійно.
Дипломати МЗС також зателефонували президенту Центральноафриканської Республіки, серед особистих охоронців якого є «вагнерівці», та запевнили його, що криза в росії не зупинить російську діяльність в Африці.
Крім того, літаки МНС вилетіли із Сирії до Малі, де знаходиться одна з ключових баз «Вагнера».
Бійці «Вагнера», які діють у Сирії, отримали наказ прибути на авіабазу Міноборони рф в місті Латакія, повідомили WSJ два джерела. Вони підкорилися наказу. У Малі, за словами офіцера розвідки США, найманці отримали наказ залишатися на місцях і виконувати обов'язки.
Таким чином путін намагався запевнити партнерів рф в Африці та на Близькому Сході, що діяльність «Вагнера» у цих регіонах продовжиться, але тепер найманці матимуть інше керівництво.
Близько 6 тисяч співробітників «Вагнера» діють за межами росії та України, пише The Wall Street Journal. Доля їхніх операцій тепер залежить від того, чи зможе Кремль одночасно ізолювати Пригожина та зберегти побудовану ним імперію, зазначає газета.
Західні чиновники у розмові з WSJ зазначили, що «ПВК Вагнера» в Африці заробляє сотні мільйонів доларів на рік. Гроші приносить експорт суданського золота до росії, алмазів із ЦАР до ОАЕ та деревини до Пакистану. Це важливе джерело фінансування війни в Україні.
Як раніше писала The Wall Street Journal, західні чиновники та аналітики припускають, що внутрішні конфлікти в росії можуть надати можливість США та іншим західним країнам повернути вплив у країнах, де ПВК «Вагнера» була активною.