В першій половині 2023 року спостерігалося зниження венчурного фінансування кліматичних технологій, згідно з новим звітом Climate Tech VC, який відстежує венчурне фінансування кліматичних технологій у семи категоріях і понад 60 підгалузях. Обсяг фінансування за перші шість місяців цього року склав $13,1 млрд. Згідно зі звітом, це на 40% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Ця зміна відображає загальне сповільнення темпів зростання венчурних інвестицій, зумовлене більш масштабними макроекономічними факторами, такими як вищі відсоткові ставки, а також специфічними галузевими проблемами.
У своєму звіті CTVC зазначає, що, хоча «інші спостерігачі ринку можуть стверджувати про більші розміри кліматичного ринку», він виключає зі свого аналізу державні та приватні інвестиції, а також фінансування після IPO, гранти та інші види фінансування.
Найбільшого спаду зазнали стартапи, що розвиваються, та стартапи на пізніх стадіях, особливо у більш зрілих транспортному та енергетичному секторах. За словами співзасновника і головного виконавчого директора CTVC Кіма Зоу, венчурний капітал починає переорієнтовуватися зі зрілих секторів, таких як електромобілі, які потребують великих капіталовкладень для розширення, на технології, що сприяють розвитку, такі як інфраструктура зарядних станцій, які, як правило, менш капіталомісткі.
Стартапи, зосереджені на питаннях навколишнього середовища, що включає, наприклад, стійкі будівельні матеріали та низьковуглецеві системи опалення та охолодження, були одними з небагатьох світлих плям на ринку. У порівнянні з першим півріччям 2022 року обсяг фінансування в цьому секторі збільшився на 7%. Початкове фінансування кліматичних технологій в цілому також зросло на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Значну частину цього зростання можна пояснити угодами з такими стартапами, як Kensa Group, HeatTransformers та Gradient, що працюють у сфері теплових насосів, які, за словами Зоу, зросли з $6 млн до майже $200 млн. Підвищення цін на газ в Європі, а також нові заборони на використання газу та податкові пільги в рамках Закону про зниження інфляції в США сприяють зростанню впровадження теплових насосів у всьому світі
Бекграунд. Раніше Mind писав, що згідно з дослідженням, світовий попит на ресурси для вироблення чистої енергії незабаром значно збільшиться.