Світовий попит на ресурси для вироблення чистої енергії незабаром значно збільшиться – дослідження

Світовий попит на ресурси для вироблення чистої енергії незабаром значно збільшиться – дослідження

Компанії-лідери у гірничій та металургійній сферах упевнені, що можуть збільшити виробництво, уникаючи загроз для дотримання екологічних, соціальних та управлінських принципів

Світовий попит на ресурси для вироблення чистої енергії незабаром значно збільшиться – дослідження
Фото: ілюстративне

Попит на корисні копалини для вироблення чистої енергії може значно посилитися у найближчому майбутньому, і світові гіганти в сфері їх видобутку та переробки це передбачають у своїй діяльності.

Про це йдеться у глобальному прогнозі щодо перспектив розвитку гірничодобувної та металургійної промисловості на 2023 рік, опублікованому компанією KPMG International.

У березні 2023 року від імені KPMG International компанія Vantage Research провела онлайн-опитування 434 осіб – керівників гірничо-металургійної промисловості про плани постачати світові «зелені» матеріали. Переважна більшість із них – великі світові компанії: 36% з них мають річний дохід у $1-10 млрд, а ще 33% – $11-25 млрд.

Лідери галузі впевнені, що можуть збільшити виробництво, уникаючи загроз для дотримання ESG. Зазначається, що кількість оптимістів і песимістів щодо цього розподілилися як 10 до 1.

У дослідженні повідомляється, що якщо галузь хоче досягти цілей щодо нульових викидів та дотримання ESG, вона повинна інтегрувати відповідну стратегію у своє виробництво. 

Разом з тим, йдеться у звіті, лише 28% підприємств галузі це вже зробили, а 34% тільки на початку цього шляху. Важливим в цьому питанні є те, що в наступні 5 років потрібно змінити вуглецевий слід їх діяльності через інвестиції в технології, підкреслюється в документі.

Опитування також показує, що ефективність споживання енергії є найвищим пріоритетом для вирішення екологічних викликів, що постали перед галуззю. Підкреслюється, що в контексті ESG важливим є медичне забезпечення працівників, належною оплачуваною відпусткою та пенсійними виплатами.

«Лідери галузі усвідомлюють, що вони повинні відігравати вирішальну роль у боротьбі з вуглецем. Опитування показує, що найефективніший захід допомоги компаніям у досягненні ESG – забезпечення відданості генерального директора та ради директорів цим цілям», – підкреслюється у дослідженні.

Майже 50% керівників вважає найбільшим ризиком для своєї діяльності в наступні 5 років суворіший державний контроль за ESG і «нульовою чистою продуктивністю». Натомість 25% вважає, що кліматичні ризики будуть вагомішими.

Прагнення до декарбонізації змінює географію гірничодобувної та металургійної промисловості. Майже чверть опитаних компаній планує значно збільшити кількість країн-партнерів. Інші 41% теж мають такий намір, проте не так кардинально.

Бекграунд. Раніше Mind проаналізував, кому і навіщо потрібна ESG-звітність під час війни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло