Світовий попит на ресурси для вироблення чистої енергії незабаром значно збільшиться – дослідження
Компанії-лідери у гірничій та металургійній сферах упевнені, що можуть збільшити виробництво, уникаючи загроз для дотримання екологічних, соціальних та управлінських принципів

Попит на корисні копалини для вироблення чистої енергії може значно посилитися у найближчому майбутньому, і світові гіганти в сфері їх видобутку та переробки це передбачають у своїй діяльності.
Про це йдеться у глобальному прогнозі щодо перспектив розвитку гірничодобувної та металургійної промисловості на 2023 рік, опублікованому компанією KPMG International.
У березні 2023 року від імені KPMG International компанія Vantage Research провела онлайн-опитування 434 осіб – керівників гірничо-металургійної промисловості про плани постачати світові «зелені» матеріали. Переважна більшість із них – великі світові компанії: 36% з них мають річний дохід у $1-10 млрд, а ще 33% – $11-25 млрд.
Лідери галузі впевнені, що можуть збільшити виробництво, уникаючи загроз для дотримання ESG. Зазначається, що кількість оптимістів і песимістів щодо цього розподілилися як 10 до 1.
У дослідженні повідомляється, що якщо галузь хоче досягти цілей щодо нульових викидів та дотримання ESG, вона повинна інтегрувати відповідну стратегію у своє виробництво.
Разом з тим, йдеться у звіті, лише 28% підприємств галузі це вже зробили, а 34% тільки на початку цього шляху. Важливим в цьому питанні є те, що в наступні 5 років потрібно змінити вуглецевий слід їх діяльності через інвестиції в технології, підкреслюється в документі.
Опитування також показує, що ефективність споживання енергії є найвищим пріоритетом для вирішення екологічних викликів, що постали перед галуззю. Підкреслюється, що в контексті ESG важливим є медичне забезпечення працівників, належною оплачуваною відпусткою та пенсійними виплатами.
«Лідери галузі усвідомлюють, що вони повинні відігравати вирішальну роль у боротьбі з вуглецем. Опитування показує, що найефективніший захід допомоги компаніям у досягненні ESG – забезпечення відданості генерального директора та ради директорів цим цілям», – підкреслюється у дослідженні.
Майже 50% керівників вважає найбільшим ризиком для своєї діяльності в наступні 5 років суворіший державний контроль за ESG і «нульовою чистою продуктивністю». Натомість 25% вважає, що кліматичні ризики будуть вагомішими.
Прагнення до декарбонізації змінює географію гірничодобувної та металургійної промисловості. Майже чверть опитаних компаній планує значно збільшити кількість країн-партнерів. Інші 41% теж мають такий намір, проте не так кардинально.
Бекграунд. Раніше Mind проаналізував, кому і навіщо потрібна ESG-звітність під час війни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].