Кількість схвалених заявок на кредити бізнесу зростає – НБУ

Крім того, вперше з початку повномасштабної війни зріз попит на споживчі кредити

Фото: ілюстративне

За результатами щоквартального опитування банків про умови кредитування, обсяг позик як бізнесу, так і населення в наступні чотири квартали продовжить зростати.

Про це йдеться на сайті регулятора.

Як повідомив НБУ, попит на корпоративні кредити у ІІ кварталі дещо зріс, переважно на гривневі позики для малого та середнього бізнесу. Уточнюється, що його підтримує потреба в оборотних коштах та капітальних інвестиціях. Зазначається, що банки прогнозують зростання попиту на бізнес-кредити у ІІІ кварталі.

«Попит на іпотеку зростає третій квартал поспіль, а на споживчі кредити – вперше з IV кварталу 2021 року», – зазначив регулятор. Він додав, що передусім попит домогосподарств на кредити стимулюють нижчі відсоткові ставки. Ба більше, у ІІІ кварталі банки й надалі очікують на зростання попиту населення на кредити.

Згідно з даними Нацбанку, у ІІ кварталі підвищено кредитні стандарти для бізнесу, особливо для довгострокових і валютних позик. У ІІІ кварталі, вперше після початку повномасштабного вторгнення рф, банки планують послабити корпоративні стандарти кредитування для МСП та короткострокових і гривневих кредитів. Натомість фінустанови очікують на подальше підвищення кредитних стандартів для довгострокових і валютних позик.

«Вперше з початку повномасштабної війни опитування зафіксувало збільшення кількості схвалених заявок на кредити бізнесу», – зауважили в Нацбанку й додали, що показник для позик великим підприємствам надалі зменшується.

Крім того, зазначається, що фінустанови пом’якшують стандарти кредитів домогосподарствам другий квартал поспіль і планують у ІІІ кварталі пом’якшувати стандарти схвалення як для іпотечних, так і споживчих кредитів.

«Респонденти повідомили про зростання кредитного ризику та очікують на його підвищення у ІІІ кварталі», – повідомив НБУ.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що банки України видали у травні в 6 разів більше іпотечних кредитів, ніж у квітні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS