Побоювання Кремля з приводу серйозного «витоку мізків» у секторі інформаційних технологій – основний фактор, що утримує москву від націоналізації технологічного гіганта Яндекс.
Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на чотири джерела, знайомих з планами поділу компанії.
Доля “Яндекса” стала предметом численних спекуляцій після того, як у листопаді 2022 року компанія оголосила про плани корпоративної реструктуризації, яка передбачає виділення основних бізнесів, які приносять дохід у росії, зі складу зареєстрованої в Нідерландах материнської компанії.
Багато співробітників компанії переїхали за кордон, у тому числі до Сербії, де швидко заповнюються її нові офіси. Глава Міністерства цифрового розвитку рф Максут Шадаєв сказав у грудні минулого року в Держдумі, що у 2022 році росію покинуть близько 100 000 IT-фахівців.
Націоналізація може спровокувати масовий відтік кадрів і тим самим завдати серйозної шкоди компанії, в якій професійні компетенції співробітників мають вирішальне значення для збереження лідируючих позицій, вважають джерела.
«Очевидно, що якщо (націоналізація) відбудеться, то компанія поступово занепаде, – сказало одне із джерел, знайомих з перебігом переговорів. – І, можливо, саме це перешкоджає вжиттю жорстких заходів».
На початок 2022 року в «Яндексі» працювало понад 20 тисяч людей, багато з яких після вторгнення росії в Україну переїхали до Сербії. Загроза подальшого витоку мізків у разі націоналізації «заважає Кремлю вживати жорстких заходів», каже джерело Reuters.
Угода з продажу російської частини «Яндекса», на яку претендують мільярдери Владімір Потанін, Алєксєй Мордашов та Вагіт Алекперов, забуксувала. Іноземні акціонери «Яндекса» побоюються отримувати кошти від близьких до Кремля і людей, які потрапили під санкції.