Обсяги чистого роздрібного гривневого кредитного портфеля банків в ІІ кварталі зросли вперше від початку повномасштабного вторгнення – на 4,5% – передусім унаслідок відновлення карткового кредитування. Також зросли обсяги іпотечного кредитування на 2,7% завдяки видачі позик за програмою «єОселя».
Про це повідомив регулятор.
Зазначається, що також у ІІ кварталі вперше з початку воєнного стану знизилась частка непрацюючих кредитів фізособам на 2 в. п., зокрема за рахунок списання непрацюючих кредитів. Водночас за кредитами бізнесу вона зросла на 0,4 в. п.
«Обсяги зобов’язань платоспроможних банків за II квартал зросли на 5,3% завдяки приросту коштів клієнтів. Водночас частка рефінансування НБУ в зобов’язаннях банків за квартал скоротилася майже вчетверо – до 0,2%, що відповідає рівню липня 2008 року», – повідомили в Нацбанку.
Згідно з дами НБУ, за ІІ квартал зросли і обсяги гривневих коштів фізосіб на 7,5%. Зокрема строкові кошти населення у гривні зросли на 14,1%, адже банки дедалі активніше конкурували ставками за довші депозити.
«Обсяги гривневих корпоративних вкладів зросли на 12,9% за квартал, хоча темпи зростання сповільнювалися протягом кварталу. Кошти у валюті зростали повільніше – на 6,8%», – відзначив регулятор.
В НБУ також зазначають, що за квартал рівень доларизації коштів клієнтів знизився на 2,1 в. п. до 36%. Уточнюється, що для коштів населення скорочення було значнішим, до 34,6%, завдяки нарощенню коштів у гривні та зниженню популярності валютних вкладів.
Ба більше, вартість 12-місячних депозитів фізичних осіб зросла в середньому на 1,3 в. п. до 15,2% річних завдяки можливості для банків вкладати кошти у тримісячні депозитні сертифікати НБУ під ставку на рівні облікової.
«Ставки за кредитами фізичних осіб впродовж кварталу дещо знизилися – до 28,5% річних, а за кредитами бізнесу – коливалися на рівні близько 20% річних», – додав регулятор.
Крім того, у ІІ кварталі сектор отримав майже такий самий прибуток, як і в попередньому, – 34 млрд грн. Як пояснює Нацбанк, це було зумовлено стабільним зростанням чистого процентного доходу, передусім від високоліквідних активів, та майже нульовим резервуванням.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що частка непрацюючих кредитів у першому півріччі скоротилася на 1,6%.