Створення росією газового хаба в Туреччині стикається із затримками та перешкодами через розбіжності щодо питань управління ним.
Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з деталями.
росія, яка фактично втратила європейський ринок експорту газу, планувала створити у Туреччині найбільший для Європи газовий хаб, сподіваючись перенести до Чорного моря втрачені у Балтійському морі транзитні потужності. Минув майже рік з моменту, коли цю ідею озвучив диктатор путін, але рішення поки що так і не було прийнято. У травні турецька влада говорила, що проект може бути запущений протягом року.
На зустрічі з турецьким лідером Реджепом Тайіпом Ердоганом на початку вересня путін сказав, що Газпром передав турецькій Botas дорожню карту створення хаба.
Джерело, знайоме з ситуацією, сказало, що газовий проект зіткнувся із затримками, оскільки москва та Анкара сперечаються про те, хто керуватиме хабом.
«Вони борються за те, хто має керувати хабом», – сказав співрозмовник на умовах анонімності.
Інше джерело, близьке до Газпрому, підтвердило «проблему», яка полягає у розбіжностях з питань управління.
Кремль заявляв, що проект створення газового хаба в Туреччині складний, тому не може реалізовуватися без затримок, до того ж, тему ще потрібно опрацювати з можливими покупцями газу в південній Європі.
Туреччина просуває власну програму експорту газу: компанія Botas у серпні уклала угоду з угорською MVM про продаж близько 300 млн кубометрів газу.
Потужність двох ниток Турецького потоку становить 31,5 млрд кубометрів на рік проти 110 млрд кубометрів, які передавалися по підірваних Північних потоках.