Оголошено конкурс на посади трьох незалежних членів наглядової ради ТОВ «Оператор ГТС України». Заявки приймаються до 18:00 5 жовтня 2023 року.
Про це йдеться на сайті Міністерства економіки.
Кожен незалежний член НР повинен мати досвід, компетенцію та професійні навички, що суттєво відрізняються від інших.
Бажаний досвід кандидатів: у газо- або електротранспортних галузях; національних органах регулювання енергетичного сектору; розробці та впровадженні корпоративного управління; фінансах, аудиті, бюджетуванні та залученні інвестицій; впровадженні передових практик та інновацій; трансформаційних процесах, організаційних адаптаціях та кризовому управлінні; веденні перемовин з учасниками галузі, а також розумінні ланцюга постачань газу в країнах ЄС або Україні.
При цьому кожен незалежний член має відповідати вимогам хоча б двох із шести напрямів: стратегічний менеджмент та управління змінами; фінансове планування та інвестиції; операційний менеджмент; юридичний супровід, ризики та комплаєнс; регуляція ЄС; корпоративне управління:
Кожен член ради має бути готовим виділити щонайменше 50 робочих днів на рік для виконання своїх обов'язків, приїжджати в Україну, а також бути присутнім особисто або віддалено на її засіданнях.
Незалежні члени оператора отримуватимуть грошову компенсацію, що відповідає міжнародним стандартам. Також буде надано страхування D&O, і відшкодовано від імені компанії всі витрати.
«Впровадження в управління ОГТСУ незалежного професійного органу управління зробить його більш ефективним, прозорим та інвестиційно привабливим. Тут ми також на шляху виконання маяка МВФ», – зазначив заступник глави Мінекономіки Олексій Соболєв на своїй фейсбук-сторінці.
Бекграунд. Нагадаємо: Україна має затвердити новий статут і створити наглядову раду ТОВ «Оператор ГТС України» до 30 жовтня 2023 року, згідно з меморандумом про співпрацю із США для забезпечення стійкості енергетичної системи.
Як повідомлялося, під час створення компанії «Магістральні газопроводи України» передбачалося, що вона буде оператором ГТС України. Водночас у процесі анбандлінгу НАК «Нафтогаз України» створив ТОВ «Оператор ГТС України», якому й було передано функції «Укртрансгазу» з управління ГТС. Зі свого боку ОГТСУ було передано у власність «МГУ».
Ще в жовтні 2021 року директор Секретаріату Енергоспівтовариства Янез Копач заявив, що «МГУ» свою функцію виконало і його можна розформувати.
Законопроєкт №9311-1д про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України президент підписав 31 серпня.
Згідно з ним, корпоративні права ОГТСУ передадуть Міністерству енергетики України від «МГУ», ухвалять погоджений з Energy Community новий статут і проведуть конкурсний відбір та призначення нової наглядової ради оператора.