Міністерство юстиції США розпочало повномасштабне розслідування щодо Credit Suisse, повідомляє Bloomberg.
Банк підозрюють у тому, що він не здійснював достатнього нагляду за російськими клієнтами, дозволивши їм уникати санкцій, розповіли агентству люди, знайомі із ситуацією. Мін'юст поінформував про це юристів UBS, який улітку купив свого конкурента. За словами одного з джерел Bloomberg, американські прокурори також вивчають і сам UBS щодо подібних порушень.
Мін'юст запросив у банків інформацію про те, як вони вели рахунки підсанкційних клієнтів, причому не лише тих, хто потрапив під обмеження після початку вторгнення рф в Україну, а й тих, проти кого США вводили санкції після анексії Криму у 2014 році.
Для прискорення розслідування запити були спрямовані безпосередньо UBS, розповіли два джерела Bloomberg, тоді як звичайний шлях у таких випадках передбачає звернення через Федеральне управління юстиції Швейцарії.
У Вашингтоні та європейських країнах незадоволені пасивністю Швейцарії у боротьбі з відмиванням російських грошей. У квітні країни G7 просили Берн більш рішуче заморожувати активи російських олігархів.
У липні американська Комісія з безпеки та співробітництва в Європі зазначала: «Слабкий контроль за дотриманням санкцій призвів до того, що Швейцарія стала притулком для російських грошей, незважаючи на те, що номінально вона приєдналася до санкційного режиму ЄС проти росії».
Тоді ж американський сенатор Бен Кардін заявив: «Ми постійно бачимо, як швейцарські банки сприяли корупційним діям людей, які пограбували свою країну».
Credit Suisse активно залучав багатих росіян як клієнтів і на піку керував їх активами на суму понад $60 млрд. До початку повномасштабної війни в Україні російські клієнти тримали в банку $33 млрд – у півтора рази більше, ніж у більшому UBS.
Бекграунд. Як повідомлялося. UBS Group AG отримав найбільший в історії квартальний прибуток у ІІ кварталі в результаті екстреного поглинання Credit Suisse.