Парламент Вірменії ратифікував Римський статут про Міжнародний кримінальний суд (МКС). Серед іншого, він передбачає арешт підозрюваних за ордерами, які видає цей суд. Одним із таких підозрюваних є російський диктатор і воєнний злочинець владімір путін.
За ратифікацію проголосували 58 депутатів від правлячої партії «Громадянський договір», 25 депутатів від опозиції участі у голосуванні не брали.
Влада Вірменії не раз наголошувала, що ухвалила рішення про ратифікацію статуту після збройного конфлікту з Азербайджаном у вересні 2022 року.
«Ми створюємо додаткові гарантії для Вірменії перед загрозою територіальної цілісності країни з боку заклятого ворога Азербайджану”, – заявив у парламенті представник Вірменії з міжнародних правових питань Єгіше Кіракосян.
При цьому схвалення Римського статуту також означає, що теоретично під час візиту до Вірменії путін та дитячий омбудсмен Марія Львова-Бєлова можуть бути затримані у зв'язку з виданим МКС ордером на їхній арешт.
Влада Вірменії «не має наміру чи бажання» заарештовувати президента росії владіміра путіна за ордером МКС, незважаючи на ратифікацію Римського статуту, заявляв раніше віце-спікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян.
Незважаючи на це, прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков раніше називав бажання вірменської влади приєднатися до статуту «надзвичайно ворожим» стосовно росії.
Бекграунд. Між тим експерти пояснили, у чиїх інтересах відбувається знищення вірменського анклаву – про це в матеріалі Mind “Чому саме зараз спалахнув черговий конфлікт у Нагірному Карабаху і кому це вигідно”.