Прем’єр Албанії на саміті вимагав від Макрона привітати його і Алієва з укладеною Трампом «мирною угодою»
Раніше Трамп щонайменше тричі у своїх публічних виступах назвав Вірменію Албанією

В соцмережах завірусилося відео з фрагментом розмови між президентами Франції, Азербайджану та прем’єр-міністром Албанії на саміті Європейського політичного співтовариства в Копенгагені стосовно «мирної угоди».
Приводом для жарту між політиками стала помилка американського президента Дональда Трампа, який раніше – і не раз – у своїх коментарях переплутав Вірменію з Албанією.
Рама, перебуваючи в компанії Ільхама Алієва та Еммануеля Макрона, звернувся до президента Франції:
«Ви маєте вибачитися перед нами обома, тому що ви не привітали нас із мирною угодою між нами, якої добився президент Трамп. Він працював дуже старанно».
Макрон жартома вибачився і поплескав Раму по щоці, а Алієв розсміявся.
🇺🇸🇦🇱🇫🇷🇦🇿
– Antoine 🇫🇷 (@thetoitoi) October 2, 2025
L'Albanie se moque ouvertement de Trump !
Edi Rama, premier ministre de L'Albanie, à Emmanuel Macron :
«Vous devriez féliciter Ilham Aliyev et moi. Trump a mis fin au conflit entre nous.» https://t.co/POrA2L27Cx pic.twitter.com/25WXBHbNcA
Президент США щонайменше тричі у своїх публічних виступах у серпні та вересні назвав Вірменію Албанією, коли говорив про те, як в числі інших воєн припинив багаторічний вірмено-азербайджанський конфлікт.
Як повідомлялося, у серпні лідери двох країн Нікол Пашинян та Ільхам Алієв зустрілися в Білому домі й підписали декларацію про мир за посередництва Трампа. За умовами цієї угоди США отримають контроль над коридором, який пройде через Вірменію та поєднає основну частину Азербайджану з його ексклавом Нахічування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].