США вчетверо збільшать виробництво снарядів для України

Із виділених на це $3,4 млрд більшість коштів піде на виготовлення снарядів калібру 155 мм

фото DR

Пентагон до кінця 2025 року планує вчетверо збільшити виробництво 155-мм артилерійських снарядів, які постачаються в Україну.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на слова помічника міністра армії США із закупівель Дугласа Буша.

Наразі, за словами Буша, у США виробляється близько 28 тисяч боєприпасів на місяць, що вже вдвічі більше, ніж у лютому 2022 року.

Виробництво снарядів зростатиме поступово: спочатку з 28 до 36 тисяч снарядів щомісяця, потім з 48 до 57 тисяч, на початку 2025 року – до 80 тисяч снарядів і до 100 тисяч – до кінця 2025-го.

Постачання військової техніки та снарядів в Україну, зокрема протитанкових ракет Javelin та ракет класу «земля – повітря» Stinger, виснажили американські запаси. Це спонукало США до реалізації наймасштабнішого з часів закінчення Другої світової війни плану. На виробництво снарядів калібру 155 мм виділять $2,5 млрд – три чверті із $3,4 млрд, спрямованих на розширення потужностей військової промисловості США, заявив Буш.

Буш зазначив, що насамперед США збільшують потужності вже наявних підприємств, державних чи керованих підрядниками. Потім США планують запустити нові заводи: у Канаді в 2024 році введуть у дію підприємство з виробництва металевих деталей, у штаті Техас будують підприємство General Dynamics Corporation, на оснащення якого піде приблизно $500 млн.

Крім того, США хочуть збільшити виробництво IMX – вибухового складу, обраного для заміни тринітротолуолу (TNT) у снарядах. Також армія шукає фінансування на виготовлення TNT усередині країни – зараз його купують за кордоном, наприклад, у Польщі.

За словами Буша, коли армія досягне виробництва 100 тисяч снарядів на місяць, адміністрації США доведеться витрачати $3,5 млрд на рік на їх закупівлю.

Бекграунд. Нагадаємо, Пентагон попередив Конгрес США про нестачу фінансів на заміну американських військових запасів, які раніше надіслали Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS