На балансі банків, що ліквідуються, обліковуються об’єкти нерухомості балансовою вартістю майже 4 млрд грн. При цьому щонайменше десята частина з них знаходиться на тимчасово непідконтрольній території чи території активних бойових дій.
Про це йдеться на сайті ФГВФО з посиланням на слова заступниці директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Ольги Білай.
За її словами, починаючи з літа 2022 року, відколи Фонд гарантування вкладів відновив продаж активів у системі «Прозорро.Продажі» в умовах повномасштабної війни, відбулося 275 успішних аукціонів із продажу об’єктів нерухомості банків, що ліквідуються, на загальну суму 2,6 млрд грн. І попит на об’єкти нерухомості банків попри все залишається високим.
«Один із ключових викликів, який сьогодні стоїть перед фондом, як і перед рештою банківської системи – визначення стратегії управління такими активами. Неврегульованим поки залишається і питання компенсації у разі руйнування таких об’єктів», – сказала Ольга Білай.
Вона повідомила, що всі активи банків, що ліквідуються, фонд виставляє на продаж на онлайн-аукціони в системі «Прозорро.Продажі». Стартова ціна кожного лоту – вища з величин: балансова або оціночна вартість активу. Серед об’єктів нерухомості, які ФГВФО виставляє на продаж, є не тільки приміщення відділень банків, а й колишні об’єкти застави, які банки стягнули в результаті претензійно-позовної роботи з боржниками. При цьому об’єкти нерухомості та майно становлять лише до 5% від загального обсягу активів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що сума успішних аукціонів із продажу активів банків, що ліквідуються, у вересні становила 861,4 млн грн.