Хамас пригрозила почати вбивати заручників з Ізраїлю у разі ударів по мирних жителях Гази

В Ізраїлі зазначили, що готові завдавати ударів надалі, незважаючи на заручників

сектор Газа під ударами Ізраїля, 09.10.2023
фото DR

Представник військового крила палестинського руху Хамас Абу Обайда заявив, що бойовики почнуть вбивати заручників, якщо Ізраїль буде здійснювати нові бомбардування цивільних будинків без попередження.

Джерело: CNN

Обайда заявив, що зараз вони тримають полонених у безпеці, і в разі їхнього вбивства провина лежатиме на ізраїльській армії, яка завдає ударів у тому числі по будинках мирних жителів.

Портал Times of Israel з посиланням на кілька джерел пише, що ізраїльські військові змінили тактику завдання ударів по сектору Газа.

Зокрема, за даними видання, Ізраїль більше не скидає муляжі бомб на будівлі перед тим, як атакувати їх (раніше таким чином мирних жителів попереджали про необхідність тікати).

Ще одне джерело видання підтвердило, що тактика «Стук по даху», в рамках якої перед атаками ЦАХАЛ розсилав повідомлення, робив обдзвони або скидав невибухові пристрої на будинки для попередження мешканців, зараз не використовується.

За його словами, від неї не відмовилися зовсім, проте наразі населенню Гази вже повідомили про необхідність евакуюватись із «центральних районів, зайнятих терористами».

Крім того, як пише Times of Israel, Ізраїль готовий завдавати ударів по Газі, навіть якщо це зашкодить заручникам.

Джерело повідомило виданню, що якщо у армії будуть розвіддані про точне місце, де знаходяться заручники, завдавати ударів по цій будівлі не будуть. Однак, оскільки такої інформації немає, всі об'єкти, пов'язані з Хамас, будуть атаковані.

За оновленими даними, станом на вечір понеділка щонайменше 900 людей загинули в Ізраїлі в результаті нападів терористичного угрупування Хамас, повідомляє армійське радіо Ізраїлю.

Близько 150 осіб взято в заручники.

Представники Хамас заявили, що серед заручників є десятки людей із подвійним громадянством, зокрема росіяни.

У результаті атак у відповідь Ізраїлю загинули щонайменше 687 палестинців, близько 3,7 тис. осіб постраждали, випливає із заяви палестинського міністерства охорони здоров'я.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS