Інформагентство AFP публікує репортаж із села Роботине у Запорізькій області, де, за даними західних військових аналітиків, ЗСУ сконцентрували основні зусилля під час контрнаступу.
Київ заявив про взяття села Роботине ще наприкінці серпня, проте українські сили досі не можуть вільно пересуватися цим населеним пунктом, оскільки він знаходиться в зоні ураження російської артилерії, йдеться в статті.
Тому українські бійці вважають Роботине «сірою зоною» і не можуть зібрати тут значну кількість важкої техніки та військовослужбовців, передає агентство.
Журналісти AFP поговорили з вісьмома українськими бійцями, які беруть участь у боях у цьому районі, і за їх словами, ЗСУ «просуваються повільно і з тяжкими втратами».
Іноземні ЗМІ писали, що в районі Роботиного українські військові у кількох місцях прорвали елементи так званої «лінії Суровікіна», тобто велику мережу російських укріплень, що включає протитанкові рови, бетонні «зуби дракона», окопи та інші перешкоди.
Однак основна лінія поки що тримається, і українські війська ще не змогли направити через проломи в укріпленнях значну кількість танків та іншої бронетехніки, щоб вийти на оперативний простір та прорватися у напрямку Азовського моря чи міста Токмак.
Автори репортажу повідомляють, що українські військові на світанку рухаються вперед невеликими групами та наступають через лісосмуги. Загони ЗСУ були помічені на підступах до наступного села, яке розташоване за 2-3 кілометри від Роботиного.
«Якщо пересуватися вдень, то це смерть на 100%», – сказав журналістам один з українських військових.
Інший військовослужбовець 65-ї бригади ЗСУ заявив, що повідомлення української влади про взяття Роботина було піаром, оскільки сам населений пункт не має стратегічної цінності.
«Ми могли його обійти, – сказав цей військовий. – Нам подобається робити оголошення про великі перемоги. Але насправді все інакше».
Ще один військовослужбовець ЗСУ сказав журналістам AFP, що українські загони можуть пересуватися лише протягом «від трьох до п'яти хвилин» між російськими обстрілами. «Жодних ближніх боїв немає», – каже він.
При цьому, за спостереженнями співрозмовників агентства, на кожні один-два українські артилерійські снаряди припадає десять російських. Те саме стосується ударних безпілотників.
При цьому військові ЗСУ, з якими поговорили репортери AFP, не мають наміру відступати і сповнені рішучості продовжувати наступ.
«Хлопці, які прийшли сюди, знають, чому вони тут. Вони мають працювати: тіснити ворога і йти в атаку, а не сидіти в канаві», – сказав один зі співрозмовників агентства.
Бекграунд. Нагадаємо, військовий експерт зазначає, що на Заході зрозуміли, що війна затягнеться надовго, тому політики західних країн переходять до планування витрат на випадок затяжної війни.