Військовий експерт: на Заході зрозуміли, що війна затягнеться надовго

Військовий експерт: на Заході зрозуміли, що війна затягнеться надовго

На думку Кофмана, політики західних країн переходять до планування витрат на випадок затяжної війни

This material is also available in English
Військовий експерт: на Заході зрозуміли, що війна затягнеться надовго
фото DR

Один із найбільш авторитетних західних військових аналітиків – Майкл Кофман із Фонду Карнегі за міжнародний мир заявив, що в країнах Заходу все більше схиляються до того, що війна росії проти України буде довгою, і її не вдасться закінчити однією успішною операцією ЗСУ, пише ВВС.

У черговому випуску подкасту War On the Rocks Кофман оцінив перші результати контрнаступу ЗСУ на півдні України, під час якого українським військам майже за чотири місяці вдалося прорвати російські оборонні укріплення, але вони поки що не змогли досягти переконливого успіху та звільнити значну територію.

Експерт вважає, що раніше на Заході дехто вважав, що «ця наступальна операція дозволить Україні вести переговори з відносної позиції сили, і що вона схилить росію до переговорів».

«Від цієї думки, хоч і не повністю відмовилися, але вона значною мірою відходить на другий план, – вважає Кофман. – І люди розуміють, що війна буде довгою, що потенційні швидкі способи зробити цю війну коротшою залишилися в минулому. І основне планування тепер має зосередитись на довшому конфлікті, в якому, як і у всіх війнах, будуть різні фази».

ЗСУ очевидно вдалося прорвати лінію оборони російських військ у районі села Роботине, проте Кофман поки що не схильний називати це вирішальним проривом. Він каже, що українська армія «розширює пролом», пробиту в російській обороні, але поки що його масштаби не дозволяють говорити про перелом, який може настати, якщо ЗСУ вдасться ввести в бій значну кількість бронетехніки і створити серйозні проблеми для російських військ.

Погіршення погоди цієї осені хоч і не стане вирішальним фактором, який може зупинити український контрнаступ, але матиме значення. За словами Кофмана, українські військові діють невеликими піхотними групами, для яких бездоріжжя не є серйозною перешкодою, але якщо ЗСУ хочуть швидко розвинути успіх, їм потрібно буде вводити бронетехніку, яка залежить від відносно міцного ґрунту.

Можливе надання Україні балістичних ракет ATACMS допоможе ЗСУ, але також не стане вирішальним. Аналітик вважає, що якщо українські військові справді отримають варіант цієї ракети з касетною, а не фугасною боєголовкою, це допоможе Києву вражати більшу кількість російських цілей.

Бекграунд. Як стало відомо, НАТО направить до Литви літаки спостереження AWACS для моніторингу військової активності рф.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло