У 2023р світовий попит на сталь зросте на 1,8%, а у 2024-му на 1,9% – прогноз Worldsteel

Серед причин – високі інфляція та процентні ставки

Фото: Рexels

Всесвітня асоціація виробників сталі (Worldsteel) опублікувала оновлення Короткострокового прогнозу (SRO) на 2023 і 2024 рр. За прогнозами worldsteel, попит на сталь зросте на 1,8% у 2023 р. і досягне 1 814,5 млн т після скорочення на 3,3% у 2022 р. У 2024 році попит на сталь зросте ще на 1,9% до 1 849,1 млн. тонн.

Високі відсоткові ставки та високі витрати негативно вплинули на будівельний сектор, особливо на житлове будівництво. Однак інвестиції в інфраструктуру залишаються позитивними і певною мірою пом'якшують цей вплив. Незважаючи на послаблення вузьких місць у ланцюгах поставок, виробничий сектор продовжує сповільнюватись через зниження попиту. Особливо постраждав сектор споживчих товарів тривалого користування. Однак відновлення виробництва автомобілів продовжиться у 2023 році завдяки накопиченим замовленням та зменшенню вузьких місць у ланцюгах поставок, що уможливить високі темпи зростання в багатьох регіонах. Однак у 2024 році очікується уповільнення темпів зростання в цьому секторі.

Очікується, що ситуація на ринку нерухомості Китаю стабілізується в другій половині року, а попит на сталь у Китаї продемонструє невелике позитивне зростання завдяки заходам уряду. Перспективи Китаю на 2024 рік залишаються невизначеними в залежності від напрямів політики, спрямованої на подолання поточних економічних труднощів.

Ми відзначаємо, що китайська економіка перебуває на етапі структурних перетворень, що може додати волатильності та невизначеності. Інша невизначеність пов'язана з регіональними конфліктами та заворушеннями, такими як в росії та Україні, Ізраїлі та Палестині та інших країнах. Це може сприяти зростанню цін на нафту та подальшій геоекономічній фрагментації, що є негативними факторами.” – пише worldsteel.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що через втручання найбагатшої жінки Австралії не відбулася одна з найбільших літієвих угод на $4,2 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS