Кабмін затвердив середньострокову стратегію управління держборгом на 2024–2026 роки

Вона, зокрема, передбачає залучення зовнішнього довгострокового пільгового фінансування, продовження розвитку міцних взаємовідносин з інвесторами та мінімізацію ризику рефінансування

Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів України затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2024–2026 роки. Зазначається, що її розробив Мінфін для оцінки поточного стану та динаміки державного боргу України й визначення цілей, завдань і заходів у середньостроковій перспективі з метою оптимізації структури державного боргу.

Про це йдеться на сайті КМУ.

Зазначається, що що середньостроковій перспективі Україна продовжить фокусуватися на залученні фінансування з найнижчою можливою вартістю та одночасним обмеженням ризиків. У зв'язку з цим було визначено три основні цілі управління держборгом, зокрема:

  1. Залучення зовнішнього довгострокового пільгового фінансування та максимізація частки грантів офіційного сектору.
  2. Продовження розвитку міцних взаємовідносин з інвесторами та сприяння розвитку внутрішнього ринку капіталу.
  3. Мінімізація ризику рефінансування.

Згідно з документом, значні виплати за держборгом припадають на 2024–2026 роки. Це зумовлено значним збільшенням боргового фінансування для забезпечення потреб, спричинених війною. Середній розмір виплат за державним боргом у 2023–2026 роках становитиме понад 1 млрд грн на рік (на основі поточних боргових зобов'язань).

Перш за все стратегія фокусується на залучення довгострокового пільгового фінансування та максимізація частки грантів у підтримці офіційного сектору. «Перший компонент цієї стратегії полягає у поглибленні співпраці з МВФ, МБРР та ЄС у рамках реалізації структурних реформ у найбільш вразливих галузях української економіки. Це є важливим для залучення пільгового фінансування, у тому числі від МБРР та ЄС, і зміцнення довіри іноземних інвесторів та подальшого зниження вартості комерційних кредитів», – йдеться в документі.

Як повідомляється, другий компонент має на меті максимізувати частки грантів у фінансуванні офіційного сектору. Збільшення частки грантів дасть можливість зміцнити відносини України з багатосторонніми та двосторонніми партнерами, а також профінансувати повоєнну відбудову.

Крім того, стратегія передбачає забезпечення сильної підтримки від іноземних інвесторів. Уточнюється, що одним із завдань України в рамках цієї стратегії є розширення бази інвесторів з точки зору географії та типів інвесторів. Згідно зі стратегією, Україна регулярно надаватиме інвесторам інформацію щодо ключових макроекономічних і фіскальних даних.

Відповідна стратегія також передбачає мінімізацію ризиків рефінансування. Зазначається, що міжнародна підтримка на пільгових умовах стане вирішальним фактором для управління зовнішніми державними фінансами в короткостроковій перспективі.

«Для цього необхідно продовжувати співпрацю з МВФ у рамках Механізму розширеного фінансування (EFF) на 2023–2027 роки, яка мобілізувала понад $115 млрд донорської підтримки. Інший ключовий фактор – проведення переговорів із зовнішніми комерційними кредиторами щодо операції з управління державним боргом 23 задля досягнення боргової стійкості відповідно до аналізу боргової стійкості, зробленого МВФ», – повідомляється в документі.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що сукупний держборг України збільшився у липні на $4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS