Пекінська біржа закликає «великих акціонерів» утриматися від продажу акцій

Серед причин зазначається побоювання, що такі продажі можуть призупинити довгоочікуване зростання

Фото: Рixabay

Пекінська фондова біржа де-факто запровадила нову політику, яка забороняє основним акціонерам компаній, що котируються на біржі, продавати акції, побоюючись, що такі продажі можуть призупинити довгоочікуване зростання.

Про це пише Reuters.

Біржа, запущена два роки тому, була створена для полегшення фінансування інноваційних малих компаній, яких називають «маленькими гігантами», але вона занепала через брак інтересу інвесторів.

Але основний ринковий індекс 50 компаній цього місяця зріс на 46% завдяки нещодавнім заходам, яких вжила влада. Вони включають зниження необхідної суми коштів, яку інвестор повинен мати на своєму фондовому рахунку, щоб інвестувати, вдосконалення механізмів торгівлі та заохочення взаємних фондів до участі на ринку.

Згідно з правилами китайських бірж, «великий акціонер» – це акціонер, який володіє пакетом акцій у розмірі 5% або більше і зобов'язаний подати публічну декларацію на відповідну фондову біржу перед тим, як продати акції.

За словами джерел Reuters, так звані віконні вказівки – коли директиви даються в усній формі без письмових документів – спрямовані на захист мітингу.

Одне з них зазначило, що без таких вказівок сплеск цін на акції «може спонукати інституційних акціонерів скоротити свої активи, що може знову обвалити індекс».

На Пекінській біржі котируються акції 232 компаній із загальною ринковою капіталізацією 366 млрд юанів ($50 млрд).

Для порівняння: на Шанхайській біржі зареєстровано 2256 компаній загальною вартістю 47 трлн юанів, а майже 3000 компаній, зареєстрованих у Шеньчжені, мають загальну ринкову капіталізацію 31,9 трлн юанів.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що китайські інвестори зазнали десятків мільярдів збитків через банкрутство банку Zhongzhi.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS