Китайські інвестори зазнали десятків мільярдів збитків через банкрутство банку Zhongzhi
За словами аналітиків, сума збитків може сягнути $56 млрд

Проти китайського «тіньового» банківського гіганта Zhongzhi Enterprise Group Co. порушено кримінальну справу, юристи та аналітики оцінюють збитки, завдані інвесторам. За однією з оцінок, вони становлять майже $56 млрд.
Про це пише Bloomberg.
Понад три чверті грошових коштів інвесторів буде втрачено, і лише 100 млрд юанів ($14 млрд) – відшкодовано з боргу в 460 млрд юанів, згідно зі сценарієм, описаним Ін Юе, юристом юридичної фірми Leaqual в Шанхаї. Він очікує, що судовий процес буде повільним і затяжним, зважаючи на перебіг інших справ.
Сунь Цзяньбо, засновник пекінської компанії з управління активами China Vision Capital, каже, що «зіпсовані» активи зазвичай продаються зі знижкою 70%. Це означає, що інвестори можуть повернути приблизно 13% своїх грошей, згідно з розрахунками Bloomberg.
На вихідних влада заявила, що відкрила кримінальне розслідування щодо бізнесу з управління капіталом Zhongzhi через кілька днів після того, як компанія попередила про серйозну неплатоспроможність і виявила дефіцит у розмірі $36,4 млрд на своєму балансі. Інвесторів закликали подавати свої скарги онлайн. Цей випадок став тривожним дзвінком для заможних китайських інвесторів, які часто шукали високі прибутки в продуктах, що продаються слабко регульованими фірмами на кшталт Zhongzhi. Компанія вперше викликала занепокоєння в серпні після того, як одна з її довірчих компаній не змогла здійснити виплати клієнтам за високоприбутковими інвестиційними продуктами.
Активи Zhongzhi на суму 200 млрд юанів у найкращому разі принесуть орієнтовно 100 млрд юанів, повідомив Інг у суботу в соціальній мережі. Це означає, що інвестори зможуть повернути лише приблизно 23% своїх грошей, з огляду на медіани від 420 млрд юанів до 460 млрд юанів загального боргу Zhongzhi, про який раніше повідомлялося.
Фактичне співвідношення може бути набагато нижчим. Минулого тижня менеджер з управління активами заявив, що ліквідність вичерпалася і очікується, що сума відшкодування від продажу активів буде низькою.
Тіньові банки, подібні до Zhongzhi, часто об'єднують заощадження домогосподарств, щоб надавати кредити та інвестувати в нерухомість, акції, облігації і товари. Останніми роками, навіть коли трасти-конкуренти зменшували ризики, Zhongzhi та його філії, особливоZhongrong International Trust Co, надавали фінансування проблемним забудовникам і скуповували активи в таких компаній, як China Evergrande Group.
Заснована 1995 році пекінська компанія Zhongzhi перетворилася на розгалужену імперію, активи якої на піку своєї діяльності перевищували 1 трлн юанів. Згідно з інформацією на сайті групи, вона володіє акціями шести ліцензованих фінансових установ, зокрема Zhongrong International Trust, п'яти компаній з управління активами, а також чотирьох фірм з управління капіталом. Вона також володіє контрольними пакетами акцій низки компаній, що котируються на біржі, у різних галузях – від напівпровідникової промисловості до охорони здоров'я та споживання.
Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал – «Китайське доміно». Що відбувається з другою економікою світу?
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].