«Укргідроенерго» працює над залученням приблизно 330 млн євро від ЄБРР, ЄІБ та СБ для відновлення

Компанія розраховує отримати грошові кошти в найближчій перспективі

Фото: Укргідроенерго

«Укргідроенерго» працює над залученням загалом орієнтовно 330 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку та Світового банку під проєкти відновлення та розвитку.

Про це повідомив генеральний директор Ігор Сирота.

«Ми зараз працюємо над залученням 200 млн євро від ЄБРР, 60 млн євро – від ЄІБ. Це все під відновлення. З ЄІБ ми взагалі домовилися, що ті кошти, які ми беремо, можуть бути спрямовані на тимчасову гідроспоруду Каховської ГЕС. Також обговорюємо додаткове фінансування від Світового банку в розмірі 70 млн євро для продовження реалізації проєкту зі встановлення накопичувачів», – сказав він.

При цьому Сирота зазначив, що компанія розраховує отримати грошові кошти в найближчій перспективі.

«Сподіваюся, що від Світового банку зможемо отримати кошти вже цього року. З ЄБРР, найімовірніше, вийдемо на договір орієнтовно в лютому наступного року. З ЄІБ теж, думаю, десь на лютий наступного року. Загалом приблизно 330 млн євро», – сказав гендиректор компанії.

Водночас Сирота зазначив, що «Укргідроенерго» працює над залученням коштів від початку цього року, наголосивши, що, незважаючи на репутацію компанії як надійного партнера, «у нинішніх умовах це не так просто». При цьому він назвав такі кредити дуже вигідними: «Там ставка – 1–1,5%. Тобто це дешеві кошти».

Водночас гендиректор сказав, що не практикує залучати кредити від вітчизняних комерційних установ, зокрема не намагався брати участь у програмі «5-7-9%», частина коштів якої анонсувалася для відновлення енергетики.

«Чому ми сьогодні прибуткові? Тому що ми добре працюємо і ніколи не брали кредити у вітчизняних банків. Якщо взяти кредит під усі наші потреби і взяти під 23–24%, рано чи пізно ці кредити накривають. А для чого мені брати під «5-7-9», коли я працюватиму з іншими фінансовими компаніями, з фінансовими установами, банками, і буду брати під 1%? Краще попрацювати рік і взяти те, що вигідно для компанії», – пояснив свої рішення Сирота.

Текст інтерв'ю у повному обсязі з Ігорем Сиротою буде опубліковано на сайтах агентства «Інтерфакс-Україна» та проєкту «Енергореформа».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS