Компанія Ілона Маска Tesla відкликає понад два мільйони своїх електромобілів після того, як американський регулятор виявив потенційно небезпечні дефекти в системі автоматичного управління.
Перед цим тривало два роки розслідування аварій з автомобілями, які відбувалися при увімкненому автопілоті, пише Bloomberg.
Відкликанню підлягають практично всі автомобілі Tesla, продані в США з 2015 року, у комплектації, яка передбачала наявність автопілота.
При цьому власникам не доведеться відганяти машини в центри продажу та обслуговування: Tesla заявила, що необхідну прошивку для програмного забезпечення надішле по інтернету відразу на бортові комп'ютери електромобілів. Однак формально це все одно називається відкликанням.
Автопілот призначений для допомоги водієві з керуванням на дорозі, прискоренням та гальмуванням, проте незважаючи на свою назву, все одно вимагає від людини за кермом певних зусиль.
Як заявили в Національній адміністрації безпеки дорожнього руху США (NHTSA), відкликання пов'язане з дефектом у системі контролю стану водія. Ця система спостерігає за поведінкою людини за кермом – насамперед, чи приділяє вона увагу дорозі, чи тримає руки на кермі і чи не заснув.
У ході розслідування NHTSA перевірила обставини 956 аварій, за яких був задіяний автопілот і постановила, що засобів контролю з боку системи «може бути недостатнім для запобігання зловживанням з боку водія».
У вівторок компанія виступила на захист свого автопілота, опублікувавши пост у Твіттері.
«Показники безпеки значно вищі при увімкненому автопілоті, ніж при вимкненому», – йдеться в цьому повідомленні і вказується на статистику, згідно з якою при використанні системи дорожніх пригод було менше.
Бекграунд. Нагадаємо, Tesla офіційно почала постачання найдешевшої моделі електропікапа Cybertruck.