Очільник холдингової компанії «Київміськбуд» Ігор Кушнір заявив, що йде з посади Голови правління – президента компанії після 12 років роботи.
Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуку.
«Київська міська рада ухвалила звіт тимчасової контрольної комісії з питань перевірки діяльності «Київміськбуду». Вважаю це остаточною крапкою над «і», яка знімає будь-які питання щодо правомірності діяльності менеджменту та ситуації в компанії в цілому», – повідомив він.
Кушнір додав, що під його керівництвом «Київміськбудом» збудовано майже 4 млн кв. метрів нерухомості. На сьогодні будівельний заділ становить 2,2 млн кв. метрів. Компанією виплачено 210 млн грн дивідендів, безкоштовно передано на баланс міста інженерних мереж на суму майже 600 млн грн, сплачено місту понад 330 млн грн податків.
«Також ми підтримали інвесторів «Укрбуду». Було прийнято майже 800 тис. кв. метрів недобудов і на сьогодні вже передано інвесторам майже 400 тис. кв. метрів добудованого житла», – зазначив Кушнір.
З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну на ринку нерухомості майже зник попит. «Київміськбуд» не став винятком. У зв’язку з цим, компанія була змушена просити фінансову підтримку в міста, кабміну, інших установ. Після цього наглядовою радою було призначено проведення аудиту «Київміськбуду».
«Було детально вивчено діяльність «Київміськбуду» за останні три кризових роки. Не встановлено жодних зловживань з боку керівництва компанії та мене особисто. Підтверджено, що компанія функціонувала належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули не тільки на нас, а й на весь ринок», – заявив Кушнір.
За його словами, у висновках аудиту були озвучені «чіткі пропозиції щодо виходу із ситуації, яка склалася». «Вважаю, втілення цих пропозицій дозволить компанії виконати взяті на себе зобов’язання, а інвестори отримають своє житло і не стануть заручниками ситуації», – зазначив він.
Нагадаємо, нещодавно було завершено аудит «Київміськбуду». У результаті аналізу незалежними аудиторами фінансово-господарського стану «Київміськбуду» не виявлено ознак дій із доведення підприємства до банкрутства чи приховання факту стійкої фінансової неспроможності.
17 листопада Комісією було затверджено проміжний звіт із рекомендаціями та пропозиціям щодо подальшої роботи «Київміськбуд», серед яких здійснення закупівлі квартир у компанії, розгляд можливості виділення фінансової позики або докапіталізації.
ТКК рекомендувала Київраді звернутися до уряду України щодо компенсації «Київміськбуду» сумарного запланованого збитку, пов’язаного з добудовою проєктів будівельної корпорації «Укрбуд», у сумі 2,28 млрд грн.
Пізніше голова наглядової ради компанії наголосив, що результатами незалежної аудиторської перевірки встановлено, що «Київміськбуд» функціонував належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули на результати його діяльності (зокрема COVID-19, повномасштабна війна, фактор «Укрбуду»). Він зазначив, що місто братиме активну участь у відновленні роботи компанії.
Бекграунд. Раніше Mind проаналізував, як рятуватимуть «Київміськбуд».