Microsoft розпочинає зміни клавіатури на нових ноутбуках і ПК

Нова клавіша Copilot замінить клавішу меню, яка була введена разом із клавішею Windows кілька десятиліть тому. На більшості клавіатур вона буде розміщена поруч із правою клавішею Alt, причому її розташування буде варіюватися залежно від виробника й ринку

Майкрософт хоче, щоб 2024 рік був «роком комп'ютера зі штучним інтелектом» і розпочинає його із змін клавіатури на нових ноутбуках і ПК. Клавіша Copilot з'явиться на різних нових ПК і ноутбуках від партнерів Microsoft, забезпечуючи швидкий доступ до можливостей Windows Copilot зі штучним інтелектом одним натисканням кнопки на клавіатурі.

Про це пише The Verge.

Нова клавіша Copilot замінить клавішу меню (клавішу додатків), яка була введена разом з клавішею Windows кілька десятиліть тому. На більшості клавіатур вона буде розміщена поруч з правою клавішею Alt, причому її розташування буде варіюватися в залежності від виробника і на різних ринках. Це те саме місце, де Microsoft додала спеціальну клавішу Office на своїх клавіатурах у 2019 році. Клавіша Copilot просто запускає Windows Copilot, вбудований у Windows 11, пропонуючи чат-бот на кшталт ChatGPT, який може відповідати на запити або навіть виконувати дії у Windows.

Якщо Windows Copilot поки що недоступний у вашій країні, клавіша Copilot запустить замість нього Windows Search. У той час як існуюча клавіша Windows може відкривати меню «Пуск» або комбінуватися з іншими клавішами для швидкого доступу до функцій і можливостей Windows, клавіша Copilot поки що є лише клавішею запуску. Неясно, чи планує Microsoft дозволити вам використовувати клавішу «Копілот» у поєднанні з іншими клавішами в майбутньому.

Microsoft не обговорює, які OEM-виробники додадуть клавішу Copilot, залишивши оголошення для наступного тижня на виставці споживчої електроніки і пізніше. Мехді каже, що ми «почнемо бачити, як ключ Copilot з'явиться на нових ПК з Windows 11 від наших партнерів з екосистеми, а його доступність розпочнеться наприкінці цього місяця і триватиме до весни, в тому числі на майбутніх пристроях Surface».

Бекграунд. Раніше Mind писав, що The New York Times подала до суду на Microsoft і розробників ChatGPT через навчання ШІ на її матеріалах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS