Американські інвестиційні гіганти Pimco і Vanguard інвестують у Туреччину

Компанії разом управляють активами на суму майже $10 трлн

Американські інвестиційні гіганти Pimco і Vanguard придбали місцеві турецькі активи в останні місяці, роблячи ставку на те, що країна збереже високі процентні ставки після багатьох років нестабільної політики за часів президента Таїпа Ердогана.

Про це пише Reuters.

Два найбільші світові інвестори, які разом управляють активами на суму майже $10 трлн  стали більш конструктивно ставитися до Туреччини з моменту її новознайденої економічної ортодоксії, зокрема підвищення ставок у червні після переобрання Ердогана.

«Pimco і Vanguard не уточнили конкретний розмір своїх покупок, але їхні інвестиції є ознакою впевненості після багаторічного відпливу іноземців, який залишив Туреччину на узбіччі світових ринків, що розвиваються», – пише видання.

Vanguard, другий за величиною у світі фондовий менеджер майже з $7,5 трлн, купив турецькі місцеві облігації без хеджування наприкінці минулого року після того, як Нік Айзінгер, співголова відділу активних цінних паперів на ринках, що розвиваються, та кілька інших інвесторів відвідали країну з метою проведення зустрічей.

«Це був переломний момент», – сказав Айзінгер в окремому інтерв'ю, зазначивши, що згодом дохідність облігацій впала на 500–600 базисних пунктів з листопада до середини грудня, а потім частково відновилася. Минулого місяця інтерес з-за кордону досяг шестирічного максимуму, тоді як кредитно-дефолтні свопи (CDS), ключовий показник ризику, впали до менш ніж половини рівня травня, коли турки переобрали Ердогана.

Це знаменує запаморочливий відхід від часів, коли іноземні інвестори здебільшого залишали Туреччину, оскільки Ердоган проводив політику зниження відсоткових ставок в умовах стрімкої інфляції і посилив контроль влади над валютним, борговим і кредитним ринками, залишивши їх переважно під державним управлінням.

Проте в червні президент призначив новий кабінет міністрів і голову центрального банку Хафізе Гайе Еркан, який відтоді підвищив ставки на 3400 базисних пунктів – до 42,5%, щоб стримати інфляцію, яка минулого місяця наблизилася до 65%.

Банк заявляє, що припинить підвищення ставок якомога швидше, але зберігатиме жорстку монетарну політику доти, доки це буде потрібно. Влада також почала розплутувати десятки нормативних актів, щоб звільнити банки і фінансові ринки.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що американська Vanguard виходить із китайського ринку взаємних фондів, який становить $4 трлн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS